PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa obchodziła lokalny dzień strażaka. Podziękowano też odważnym obywatelom

  • GP    9 czerwca 2017 - 16:57
Warszawa obchodziła lokalny dzień strażaka. Podziękowano też odważnym obywatelom
Warszawa i warszawiacy honorowali w piątek (9 czerwca) warszawski dzień strażaka. (fot.:Urząd Miasta Warszawy/materiały prasowe)

W stolicy uhonorowano obywateli i funkcjonariuszy straży. Podziękowała im Hanna Gronkiewicz-Waltz.
W piątek (9 czerwca) w stolicy odbyła się uroczystość, w ramach której w Państwowej Straży Pożarnej (PSP), przy ul. Płaskowickiej funkcjonariusze i władze samorządowe świętowali warszawski dzień strażaka.

Obok funkcjonariuszy uhonorowano także dwóch mieszkańców stolicy, którzy wykazali się obywatelską postawą. Piotr Lenart w kwietniu uratował 1,5-roczne dziecko. Obecna na spotkaniu prezydent Warszawy podziękowała za ten niezwykły czyn.

Podczas uroczystości byli obecni rodzice uratowanego dziecka, którzy także wyrazili olbrzymią wdzięczność honorowanemu.

Drugi z mężczyzn, Stanisław Rządkowski, w maju udzielił pomocy kobiecie, która wpadła pod wagon metra. Opatrzył ją i udzielił wsparcia psychicznego do czasu dotarcia ratowników. Jemu dziękował także obecny Jerzy Lejk, prezes Warszawskiego Metra.

- Bardzo dziękuję obu panom za taką wspaniałą obywatelską postawę. Warszawa jest z was dumna! - powiedziała podczas uroczystości Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Za wzorową służbę w straży oddano też należne honory: st. kpt. Danielowi Łukawskiemu, asp. Zbigniewowi Maliszewskiemu, mł. bryg. Zbigniewowi Staniszewskiemu i mł. bryg. Grzegorzowi Kuleszy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.