PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa. Od lipca bezpośrednie połączenia lotnicze z duńskim Billund

  • PAP/KDS    8 lutego 2018 - 11:20
Warszawa. Od lipca bezpośrednie połączenia lotnicze z duńskim Billund
Loty będą wykonywane samolotami Embraer 170 i 175, które na pokład mogą zabrać do 82 pasażerów. (fot.shutterstock.com)

Od lipca 2018 Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią bezpośrednie rejsy między Warszawą a Billund w Danii. Nowe połączenie ma ułatwić kontakty biznesowe między krajami.
  • Pierwszy rejs z Warszawy do Billund zaplanowany jest na 2 lipca. Podróż między miastami ma potrwać ok. 1 godz. 40 minut.
  • Połączenia będą odbywały się przez cały tydzień, w tym od poniedziałku do piątku dwa razy dziennie. 
  • To piąty kierunek w Skandynawii obsługiwany przez LOT. Oprócz Billund linia lata do Kopenhagi, Sztokholmu, Goeteborga i Oslo.

- Billund to lotnisko obsługujące kilka miast w Jutlandii w Zachodniej Danii, m.in. Esbjerg, Herning, Silkeborg, Horsens i Odense. W jego bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się park rozrywki Legoland, największy tego typu obiekt na świecie. Żaden inny park tematyczny w Europie nie posiada międzynarodowego lotniska położonego tak blisko - czytamy w komunikacie.

Loty będą wykonywane samolotami Embraer 170 i 175, które na pokład mogą zabrać do 82 pasażerów.

- Billund jest jednym z ważniejszych ośrodków biznesowych i naukowych w Skandynawii. Południowa Jutlandia to jeden z obszarów o najwyższym PKB na głowę w Skandynawii. Co ważne, w Zachodniej Danii mieszka kilkadziesiąt tysięcy Polaków. Nowe połączenie z pewnością docenią także osoby podróżujące do Billund i okolic na wakacje, do rodziny i znajomych - powiedział, cytowany w komunikacie, dyrektor komunikacji korporacyjnej w LOT Adrian Kubicki.

Ponadto z Zachodniej Danii pochodzą firmy, które mają swoje przedstawicielstwa w Polce np. Lego, JYSK, Arla, Velux i DONG Energy.

- Ruch biznesowy między Polską i Danią dynamicznie się rozwija. Nowe połączenie powinno się przyczynić do wzmocnienia relacji między obydwoma krajami - podkreślił, cytowany w komunikacie, prezes Billund Airport Kjeld Zacho Jorgensen.

LOT zaznacza, że uruchomienie połączenia między Warszawą a Billund to element strategii rentownego wzrostu LOT-u na lata 2016-2020, którą wdraża polski przewoźnik. Zgodnie z jej założeniami, LOT planuje stać się linią pierwszego wyboru nie tylko dla pasażerów podróżujących z Polski, ale również innych krajów regionu. Do 2020 r. narodowy przewoźnik prognozuje przewiezienie ponad 10 mln pasażerów rocznie, co będzie oznaczało podwojenie liczby klientów w ciągu czterech lat.

W 2017 r. LOT ogłosił uruchomienie 27 połączeń, w tym z Warszawy do: Los Angeles, Newark, Astany i Singapuru, z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, z Krakowa do Chicago i z Rzeszowa do Newark. W ubiegłym roku LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, co oznacza wzrost o ponad 25 proc. rok do roku. W tym czasie przewoźnik odebrał cztery nowe samoloty od Boeinga: dwa B787 Dreamliner i dwa B737 MAX 8. W 2018 r. do floty przewoźnika wejdzie 12 kolejnych maszyn: trzy B787-9 (większa wersja dreamlinera), trzy B737 MAX 8 i sześć Embraerów 195.

W tym roku LOT ogłosił uruchomienie czterech nowych kierunków - z Warszawy do Skopje i Podgoricy, na Domodiedowo (drugie lotnisko w Moskwie) oraz z Krakowa do Budapesztu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.