PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa: otwarcie sezonu nad Wisłą

 • JS    26 kwietnia 2016 - 23:25
Warszawa: otwarcie sezonu nad Wisłą
Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób (fot. facebook)

• „Dzielnica Wisła 2016. Naturalnie nad rzeką” - pod tym hasłem przez pięć kolejnych weekendów maja odbywać się będą imprezy uświetniające rozpoczęcie sezonu nawigacyjnego i plażowego nad Wisłą.
• Na warszawiaków czekają bezpłatne aktywności, które zachęcą do spędzania czasu w Dzielnicy Wisła.
- Rozpoczynamy letni sezon nad Wisłą. Po raz kolejny będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta, by spędzali tu czas, uczestniczyli w aktywnościach i wypoczywali. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno miłośnicy rekreacji na wodzie, jak i plażowania mogą  miło spędzać czas w Dzielnicy Wisła - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Tegoroczne otwarcie sezonu nawigacyjnego i plażowego po raz kolejny pokaże mieszkańcom Warszawy ogrom nadwiślańskich możliwości – bogactwo przyrodnicze, kulturowe oraz oferty rekreacyjne. Otwarcie sezonu to imprezy odbywające się przez pięć kolejnych weekendów, począwszy od przełomu kwietnia i maja. Każda z nich to inne hasło przewodnie i związane z nim atrakcje.

Pierwszy weekend należeć będzie do Żeglugi. W sobotę, 30 kwietnia, o godz. 10.00 w Porcie Czerniakowskim nastąpi oficjalne otwarcie sezonu nawigacyjnego. Z tej okazji liczne atrakcje przygotowano zarówno na nabrzeżu, jak i na wodzie.

Podczas dwóch dni entuzjaści aktywnego wypoczynku nad Wisłą przedstawią mieszkańcom Warszawy różnorodne sposoby na spędzenie wolnego czasu na rzece. Jedną z atrakcji będą prezentowane przez Fundację Promocji Rekreacji KIM repliki kajaków grenlandzkich sprzed 1000 lat. Stowarzyszenie zaprosi też na wspólne warsztaty budowania tych łodzi. Do podróży po królowej polskich rzek zachęci m.in. Fundacja Dom Wisły, która zabierze pasażerów w rejs między Portem Czerniakowskim a nowo powstałą przystanią Młociny. Odbywać się będą również wycieczki łodziami i motorówkami.

Czytaj też: W centrum Warszawy powstaną miejsca do plażowania

Dla warszawiaków szukających mocnych wrażeń przygotowano prezentację dynamicznej gry w kajak polo, a także Stand Up Paddle (SUP), czyli nowoczesne połączenie deski surfingowej z wiosłem. Dostępny będzie również punkt informacyjny, gdzie dowiedzieć się będzie można jak zrobić patent żeglarski, a także wysłuchać prelekcji o żeglowaniu po Wiśle.

Finałem atrakcji wodniackich w Porcie Czerniakowskim będzie koncert oraz pokaz statku-spulchniacza Chudego Wojtka iluminowanego i otoczonego strumieniami wytryskiwanej wody.

Sobota, 7 maja, upłynie nad Wisłą pod hasłem Rekreacji. Tego dnia każdy chętny będzie mógł się przekonać, że trochę piasku nad rzeką i odpowiedni sprzęt wystarczą, aby milo i ciekawie spędzić czas nad Wisłą. Na pięciu miejskich plażach: Saskiej, Poniatówce, Rusałce, Żoliborz oraz w Porcie Czerniakowskim, w godzinach 10.00-18.00, otwarte zostaną wypożyczalnie sprzętu. Zaopatrzyć się tam będzie można m.in. w koce, piłki, sprzęt do badmintona oraz leżaki w rozmiarach standardowych i dziecięcych. Specjalne niespodzianki czekają również na plażowiczów, którzy tego dnia pojawia się tam z czworonożnymi pupilami. Atrakcje przygotowało także warszawskie zoo, które zaprasza na plażę Rusałka. Tam z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych odbywać się będą warsztaty zdobienia latawców oraz gry i zabawy ornitoligczne.

Kolejne weekendy w ramach cyklu związane będą z Tradycją (14 maja), Sportem (21 maja) oraz Naturą (28 maja). Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.wislawarszawa.pl oraz profilu Dzielnicy Wisła na portalu Facebook www.facebook.com/dzielnicawislapl.

Podczas całego cyklu wydarzeń będzie można wziąć udział w konkursie, w którym nagrodą główną jest lot awionetką nad Warszawą dla dwóch osób. Wystarczy wykonać i przesłać zdjęcie przedstawiające przyrodnicze uroki warszawskiego odcinka Wisły. Więcej informacji na stronie www.wislawarszawa.pl.

Uzupełnieniem kampanii promującej otwarcia sezonu nawigacyjnego i plażowego nad Wisłą, poza spotami w komunikacji miejskiej, billboardami i promocją w mediach społecznościowch jest mural, który powstał na patelni (przy stacji metra Centrum). Można go jeszcze podziwiać do końca kwietnia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.