PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Policjanci apelują o znakowanie rowerów

  • PAP/AT    20 maja 2017 - 10:42
Warszawa: Policjanci apelują o znakowanie rowerów
Wyniki matur zostaną ogłoszone 30 czerwca (fot.pixabay.com)

Nie daj szansy złodziejowi, oznakuj swój rower - apelują stołeczni policjanci i namawiają do znakowania rowerów.
 

• Oznakowanie roweru polega na wygrawerowaniu oznaczenia, składającego się z liter i cyfr.

• Tak oznaczony rower rejestrowany jest również w policyjnej bazie danych.

• Indywidualne oznaczenie roweru i zarejestrowanie jego właściciela w policyjnej bazie, ma ograniczyć kradzieże tych pojazdów.

Oznakowanie roweru polega na wygrawerowaniu oznaczenia, składającego się z liter i cyfr. Tak oznaczony rower rejestrowany jest również w policyjnej bazie danych. By dokonać rejestracji właściciel pojazdu musi okazać dowód tożsamości, dowód zakupu lub umowę kupna roweru.

Przed znakowaniem roweru należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu otrzymania niepowtarzalnego kodu.Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką informującą o oznakowania roweru.

Czytaj też: Rowery miejskie nie wszędzie "chwyciły"

Jak tłumaczy policja, mikroudarowa technologia znaczenia roweru pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, powoduje także zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń to, rama roweru pod kierownicą, ramię przekładni sprzężone z przekładnią, przedni widelec. Właściciele roweru o znacznej wartości mogą poprosić o oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Policjanci podkreślają, że dzięki takiemu systemowi, każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany.

Akcja "Oznakuj swój rower" prowadzona jest przez Komendy Rejonowe i Powiatowe Policji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.