PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa, pomnik smoleński: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeciwko. PiS ją przekona?

 • Parlamentarny.pl (JS)/AT    10 sierpnia 2016 - 10:54
Warszawa, pomnik smoleński: Hanna Gronkiewicz-Waltz przeciwko. PiS ją przekona?
Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie opowiadała się przeciwko lokalizacji pomników na Krakowskim Przedmieściu, tłumacząc się obowiązującym prawem (Krakowskie Przedmieście, fot.wikipedia.org/Paul Kowalow)

• Ruszyła zbiórka pieniędzy na budowę pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz ofiar tragedii smoleńskiej.
• Pomniki mają stanąć na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
• PiS bardzo zależy na tej lokalizacji, w przeciwieństwie do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
– Przeszkodą w tym, aby pomniki stanęły na Krakowskim Przedmieściu, jest stanowisko władz Warszawy. Pani prezydent Hanna Gronkiewicz–Waltz od początku z konsekwencją godną lepszej sprawy sprzeciwia się upamiętnieniu ofiar katastrofy smoleńskiej – mówił w programie „Po przecinku” w TVP Info Jacek Sasin z PiS.

Hanna Gronkiewicz-Waltz wielokrotnie opowiadała się przeciwko lokalizacji pomników na Krakowskim Przedmieściu, tłumacząc się obowiązującym prawem. - Ale PiS jest wszechpotężny, może każde prawo zmienić - mówiła w jednym z wywiadów.

- Gronkiewicz-Waltz jest osobą niezwykle zapiekłą w tym oporze. Ja wierzę w ludzi, wierzę, że uda nam się ten opór skruszyć i tak jak zamierzamy, umieścimy te pomniki w kwietniu 2018 roku na Krakowskim Przedmieściu - powiedział Jacek Sasin w TVP Info.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • etos, 2016-08-10 16:55:48

  Niszczejący pomnik prezydenckiego samolotu Tu-154 w Kałkowie należy przenieść do Warszawy na Krakowskie Przedmieście przed Pałacem Prezydenckim, zebrane pieniądze trzeba przeznaczyć na odrestaurowanie tego zabytku. Za jednym zamachem będzie to pomnik Kaczyńskiego i ofiar smoleńskich.
 • prawiczek, 2016-08-10 15:32:35

  Jak się domyślam przekona ja CBA i Prokuratura????????????to takie uczciwe i chrześcijańskie........
 • Starsza, 2016-08-10 14:36:32

  Ja nie wiem dlaczego aż tyle pamiętników w/ g kryterium obrazowego ,wojna? Przecież to zaledwie obraz a pamięć to zupełnie inny obszar! I o co ta kolejna wojna polityczna?