PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa szykuje się na obchody 11 listopada

  • PAP/AH    8 listopada 2017 - 13:29
Warszawa szykuje się na obchody 11 listopada
Warszawiacy chętnie uczestniczą oficjalnych obchodach święta 11 listopada. Fot. UM Warszawa

Na 11 listopada zgłoszono w sumie 12 zgromadzeń publicznych - poinformowała w środę szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa Ewa Gawor. Jak dodała, największy ma być Marsz Niepodległości; jego organizatorzy deklarują, że weźmie w nim udział 50 tys. osób.
• Marsz, organizowany przez środowiska narodowe, przejdzie ulicami Warszawy pod hasłem "My chcemy Boga".

• Kontrmanifestację do Marszu Niepodległości organizuje Antifa.

• W sobotę odbędzie się też 29. Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów, w którym weźmie udział 18 tysięcy biegaczy.

• Zarząd Transportu Miejskiego zapowiedział zmiany tras kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych.

Jak poinformowali przedstawiciele miasta, mieszkańcy stolicy powinni być przygotowani na duże, trwające niemal przez cały dzień utrudnienia - m.in. zamknięte ulice w centrum miasta, objazdy kilkudziesięciu linii autobusowych i tramwajowych.

Gawor podała, że na sobotę kiedy przypada Święto Niepodległości zgłoszonych zostało 12 zgromadzeń publicznych. Największy ma być - według zgłoszeń - Marsz Niepodległości. Organizatorzy szacują, że weźmie w nim udział 50 tys. osób.

Marsz, organizowany przez środowiska narodowe, przejdzie ulicami Warszawy pod hasłem "My chcemy Boga". Rozpocznie się o godz. 15 na rondzie Dmowskiego, następnie jego uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi, mostem Poniatowskiego, Wałem Miedzeszyńskim, Wybrzeżem Szczecińskim i ul. Siwca na błonia stadionu PGE Narodowy, gdzie zakończy się ok. godz. 19. W związku z demonstracją w godz. 15-19 wyłączone będą ulice na trasie marszu: Marszałkowska (między Świętokrzyską a rondem Dmowskiego), Aleje Jerozolimskie wraz z mostem Poniatowskiego i al. ks. J. Poniatowskiego (od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona) oraz Wybrzeże Szczecińskie i Wisłostrada.

Kontrmanifestację do Marszu Niepodległości organizuje Antifa, która zarejestrowała początek zgromadzenia na placu Politechniki na godz. 14. Demonstranci, których według organizatorów będzie 10 tysięcy, przejdą ulicami: Nowowiejską do placu Zbawiciela i dalej Mokotowską do placu Trzech Krzyży i Wiejską aż pod gmach Sejmu. Na czas przejścia manifestantów możliwe są czasowe wyłączenia z ruchu do godz. 18.

Już o godz. 11.11 rozpocznie się 29. Bieg Niepodległości na dystansie 10 kilometrów, w którym weźmie udział 18 tysięcy biegaczy. Sportowcy przebiegną na trasie: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i aleją Niepodległości między ul. Stawki a ul. Rakowiecką.

W tym przypadku utrudnienia rozpoczną się już od godz. 5 rano i potrwają do godz. 16. Zamknięte będą: aleja Jana Pawła II między ul. Dziką i ul. Anielewicza i ul. Stawki od ul. Smoczej do ul. Dzikiej. Od godz. 9.30 do 14 zamknięta będzie al. Jana Pawła II od ul. Anielewicza do al. Solidarności. Z kolei od godz. 10.30 do 14 zamknięty będzie ciąg ulic: al. Jana Pawła II, ul. Chałubińskiego i al. Niepodległości - od Solidarności do Rakowieckiej.

Uroczystości państwowe organizowane przez Kancelarię Prezydenta rozpoczną się o godz. 12 na placu Piłsudskiego. Ok. godz. 13 pododdziały wojskowe i grupy rekonstrukcyjne przejdą ulicami: Królewską, Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Jerozolimskimi i przejdą do Muzeum Wojska Polskiego.

REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.