PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa walczy z nielegalnymi automatami do gier

  • PAP/aw    10 lipca 2015 - 09:20
Warszawa walczy z nielegalnymi automatami do gier
Będą wzmożone kontrole punktów, w których mogą znajdować się nielegalne automaty do gier (fot.fotolia)

W Warszawie i w całym województwie mazowieckim wygasają zezwolenia dla miejsc, które poza wskazanymi w ustawie kasynami pozwalają na legalne korzystanie z automatów. Dlatego też stołeczny ratusz zapowiada w wakacje wzmożone kontrole.
Stołeczny ratusz zapowiada w wakacje wzmożone kontrole punktów, w których mogą znajdować się nielegalne automaty do gier. 

Tej sprawie poświęcone były spotkania prezydent Warszawy z kierownictwem Izby Celnej w Warszawie i wojewodą mazowieckim. Ustalono, że działania Izby Celnej zostaną wsparte przez Policję i Straż Miejską. Ponadto strażnicy mają przekazywać Izbie Celnej bieżące informacje o zidentyfikowanych, nowych punktach gier.

Dodatkowo będą również badane możliwości usuwania przez Inspekcję Nadzoru Budowlanego wielkoformatowych reklam gier hazardowych.

W 2014 r. - podaje ratusz - Służba Celna zatrzymała 14 tys. 257 automatów do gier (w woj. mazowieckim 2 tys. 219, w Warszawie 917). Tylko w pierwszym kwartale 2015 r. zajęto 7 tys. 904 automaty (w woj. mazowieckim 1 tys. 402, w Warszawie 424).

Działania na rzecz walki z nielegalnym hazardem mają być kontynuowane również po wakacjach, "aby miasto w pełni oczyścić z nielegalnych prawnie i szkodliwych społecznie form rozrywki".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.