PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Wiosną otwarcie Muzeum Polskiej Wódki

  • KDS    19 września 2017 - 15:18
Warszawa: Wiosną otwarcie Muzeum Polskiej Wódki
Dzięki unijnej dotacji Muzuem Polskiej Wódki powinno ruszyć wiosną 2018 (fot. Facebook/Muzeum Polskiej Wódki)

Ponad 2,5 mln zł unijnej dotacji Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego przekazał na budowę Muzeum Polskiej Wódki. Dzięki wsparciu pierwsi turyści będą mogli poznać historię wyskokowego trunku już wiosną 2018 roku.
Muzeum Polskiej Wódki powstanie w zabytkowym budynku rektyfikacji na terenie dawnej wytwórni wódek „Koneser” na warszawskiej Pradze-Północ. Obecnie trwają tam prace rewitalizacyjne, w fazie budowy jest też praskie centrum kulturalno-mieszkaniowo-biurowe.

Pieniądze z unijnej dotacji przeznaczone zostaną na wykończenie i aranżację wnętrz pięciu galerii ekspozycyjnych oraz sali kinowej. W sumie do Fundacji Polska Wódka trafi 2 523 960 zł. Zaś całkowity koszt projektu wynosi ponad 6 mln 833 tys. zł. 

- Muzeum przyczyni się do propagowania historii i tradycji narodowego trunku – Polskiej Wódki, który uzyskał unijną rejestrację Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Stanie się atrakcyjnym miejscem na turystycznej mapie stolicy oraz całej Polski - podkreśla Marta Milewska z mazowieckiego urzędu marszałkowskiego. Zaznacza też, że nowa placówka będzie promować kulturę odpowiedzialnej konsumpcji. 

Jak możemy przeczytać na facebookowym profilu MPW, placówka powstaje po to, by stworzyć przestrzeń, w której w jednym miejscu zaprezentowana zostanie wyjątkowa historia Polskiej Wódki. Zwiedzający będą mogli również poznać proces jej powstawania, surowce, z których jest produkowana i wreszcie jej walory smakowe. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Historyk, 2017-09-21 17:07:54

    MPW to inwestycja która jest bardzo ważna dla Warszawy. Już dawno ni otworzyło się w stolicy tak duże i tak istotne muzeum. Praga dzięki niemu zyska na prawdę fajną atrakcję turystyczną. Chciałbym żeby było więcej takich miejsc gdzie stare budynki zostały tak mądrze zrewitalizowane bo w stolicy ich... nie brakuje. Sam Koneser z tego co już sam mogłem zobaczyć zasługuje na prawdę na duże uznanie. Mam nadzieję, że ten sam poziom będzie utrzymany w muzeum.  rozwiń