PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa wyda 22 mln zł na wsparcie mikro, małych i średnich firm

  • MIW    23 maja 2017 - 18:15
Warszawa wyda 22 mln zł na wsparcie mikro, małych i średnich firm
Rozmowy podczas Akademii Małego Przedsiębiorcy. (fot. UM Warszawy)

Warszawa, w ramach projektu Grow with Greater Warsaw, wesprze w eksporcie lokalnych przedsiębiorców kwotą 22 mln złotych.
• Projekt Grow with Greater Warsaw skierowany jest do mikro, małych i średnich firm, działających w stolicy i jej okolicach, planujących swój rozwój poprzez działalność eksportową.

• Dzięki niemu wsparcie w eksporcie ma otrzymać minimum 250 małych i średnich przedsiębiorstw z metropolii warszawskiej.

• Program wystartuje w 2018 r., ale już dziś można zgłosić się do bazy i otrzymywać informacje o projekcie.

– W skali lokalnych samorządów jest to pionierski projekt. W porównaniu z konkurencyjnymi programami wsparcia, Warszawa w ramach Grow with Greater Warsaw oferuje naprawdę dużo – mówiła podczas Akademii Małego Przedsiębiorcy Katarzyna Włodek-Makos, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu m.st. Warszawy. W wydarzeniu tym udział brali przedstawiciele warszawskiego ratusza, gminy Wiązowna, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, Ministerstwa Rozwoju oraz firmy Waflex.

Była diagnoza, teraz będzie wsparcie

Jak informuje warszawski urząd miasta, projekt Grow with Greater Warsaw skierowany jest do mikro, małych lub średnich firm, działających w stolicy i jej okolicach, planujących swój rozwój poprzez działalność eksportową. Dzięki niemu wsparcie w eksporcie ma otrzymać minimum 250 małych i średnich przedsiębiorstw z metropolii warszawskiej.

Na pomoc mogą liczyć przedsiębiorstwa z 5 obszarów: nowoczesna moda i projektowanie, rozwiązania informatyczne i elektronika, innowacyjne tworzywa sztuczne, maszyny przyszłości oraz zrównoważone przetwórstwo spożywcze. Jak tłumaczą urzędnicy, właśnie na te branże wskazała przeprowadzona w 2016 r. diagnoza potencjału eksportowego MŚP z metropolii warszawskiej.

- Badanie pokazało, że właśnie te obszary, poprzez unikatowe możliwości, mają szansę zaistnieć w świecie i dzięki temu będą budować wizerunek nowoczesnej i dynamicznej metropolii warszawskiej – podkreśla w komunikacie warszawski ratusz. Przypomina zarazem, że wartość eksportu realizowanego przez przedsiębiorców z metropolii warszawskiej w 2015 r. wyniosła 72,5 mld zł, co oznacza 71,7 proc. wartości eksportu z całego województwa mazowieckiego. Przedsiębiorcy eksportują swoje produkty i usługi aż do 208 kierunków na świecie (najczęściej do Niemiec, Czech i Wielkiej Brytanii).

Chętni już mogą się zgłaszać

Program Grow with Greater Warsaw zapewniać będzie dla objętych nim firm prawie 100 proc. wsparcia finansowego, obejmującego udział w międzynarodowych targach, spotkaniach B2B i misjach zagranicznych oraz niezbędną pomoc edukacyjno-doradczą. Jak informuje ratusz, przedsiębiorcy nie będą musieli zajmować się całą logistykę związaną z obecnością na targach. To miasto, przez wyłonionego w przetargu operatora, zorganizuje spotkania B2B, stoisko, katalogi czy filmy promocyjne. Grow with Greater Warsaw jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Program wystartuje w 2018 r., ale już dziś można zgłosić się do bazy i otrzymywać informacje o projekcie. Wystarczy wysłać e-mail na adres: info@gwgw.com.pl z podaniem nazwy firmy, osoby do kontaktu, nr telefonu oraz adresu mailowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.