PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa wyemituje obligacje warte 300 mln zł

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    22 kwietnia 2010 - 07:41
Warszawa wyemituje obligacje warte 300 mln zł

Majowa emisja stolicy będzie piątą od ubiegłego roku. Papiery te, a także inne emitowane w Polsce, mają trafić na rynek Catalyst. Mają się też tam znaleźć obligacje Rybnika.
Jak informuje „Rzeczpospolita” będzie to już trzecia transza obligacji, którą stolica wyemituje w tym roku. Dwie pierwsze (9- i 12-letnie papiery po 300 mln zł) wypuściła w lutym i w kwietniu.

Plan miasta zakładał, że w tym roku sprzeda ono obligacje za 999,4 mln zł. Do wyemitowania zostaną zatem papiery warte 99,4 mln zł. Nie jest wykluczone, że zdecyduje o zwiększeniu wartości emisji w tym roku.

Cena emisji może być znana w przyszłym tygodniu. Rozliczenie ma nastąpić pod koniec pierwszego tygodnia maja. Stolica nie rozpieszcza inwestorów wysoką marżą. Teraz będzie zapewne podobnie. Kupon 12-letnich obligacji wyemitowanych w lutym i kwietniu został ustalony na poziomie 6,45 proc.

Warszawa emituje papiery w ramach dwóch programów. Pierwszy o wartości 4 mld zł dotyczy papierów emitowanych w Polsce. Tegoroczne emisje oraz z lipca 2009 r. o wartości 600 mln zł są realizowane właśnie w jego ramach. Poza tym Warszawa ma program euroobligacji o wartości 1,3 mld euro. W jego ramach miasto wypuściło w maju ubiegłego roku papiery na kwotę 200 mln euro.

Oprócz stolicy papiery planuje emitować Białystok (200 mln zł), Rzeszów (102,8 mln zł), Sosnowiec (75 mln zł), Rybnik (50 mln zł), Gdańsk (21,5 mln zł) czy Opole (5 mln zł).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.