PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa zaprasza na weekendowe spacery

  • PAP    2 maja 2014 - 10:35
Warszawa zaprasza na weekendowe spacery

50 spacerów w dziewięciu cyklach tematycznych poświęconych m.in. zachowanym przedwojennym kamienicom, architekturze nowoczesnej czy miejskiej zieleni organizuje w soboty i niedziele stołeczne Muzeum Warszawy. Spacery odbywać się będą do połowy października.
Spacery będą dotyczyć zagadnień społecznych, przyrodniczych, historii architektury i przemysłu.

"Każdy z nich będzie inny, jednak ich ścieżki będą się czasem krzyżować. Niektóre punkty odwiedzimy wielokrotnie, jednak oglądając zupełnie inne rzeczy. Ponieważ zależy nam na ciekawym i rzeczywistym przekazie wiedzy, liczbę uczestników musieliśmy ograniczyć do maksymalnie 30 osób, które muszą się zarejestrować na stronie Muzeum Warszawy" - powiedziała PAP kierownik Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy Anna Zasadzińska.

Jak opowiadała, będą to np. spacery tematycznie związane z najnowszą architekturą m.in. Świątynią Opatrzności czy biurowcami na Służewcu. W ramach serii botaniczno-przyrodniczej biolog z Uniwersytetu Warszawskiego Barbara Sudnik-Wójcikowska zabierze spacerowiczów na przechadzkę do Lasu Kabackiego, na Bemowo i Bielany. W czasie tych spotkań nauczy m.in. rozpoznawania gatunków drzew na podstawie liści i kory.

Jedna z serii poświęcona architekturze przygotowana została szczególnie z myślą o rodzinach z dziećmi, na które także czekają atrakcje. Perły warszawskiego modernizmu na wycieczkach wzdłuż linii średnicowej kolei miejskiej pokażą członkowie Stowarzyszenia Powojenny Modernizm. Architekt krajobrazu Krzysztof Herman przedstawi miejsca ukazujące społeczny wymiar zieleni miejskiej. Muzeum przygotowało też m.in. wycieczki po prawej stronie Wisły w poszukiwaniu dzieł znanych rzeźbiarzy.

"Myślę, że spacerów jest na tyle dużo, że każdy może znaleźć coś dla siebie. W Muzeum Warszawy przez cały rok prowadzimy serię wykładów odbywających się w Centrum Interpretacji Zabytku. I pomyśleliśmy, że latem przyjemniej będzie pospacerować po mieście i zobaczyć w praktyce opisywane miejsca. Celem spacerów jest przybliżenie Warszawy znanej, ale pod innym kątem" - podkreśliła Zasadzińska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.