PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Zmiany w organizacji ruchu związane z Świętem Wojska Polskiego

  • PAP/JS    11 sierpnia 2017 - 18:46
Warszawa: Zmiany w organizacji ruchu związane z Świętem Wojska Polskiego
Chociaż uroczystości związane Świętem Wojska Polskiego odbędą się we wtorek, to na pierwsze zmiany w ruchu mieszkańcy Warszawy muszą być gotowi już w piątek wieczorem Zdjęcie ilustracyjne (fot. facebook.com Miasto Stołeczne Warszawa)

15 sierpnia, w dniu Święta Wojska Polskiego, w Warszawie odbędzie się defilada wojskowa, na zmiany w organizacji ruchu trzeba przygotować się już od piątku. W nocy z piątku na sobotę (11/12 sierpnia)odbędzie się próba defilady, nieprzejezdny będzie fragment Traktu Królewskiego.
• Przygotowania i sama defilada spowodują największe zmiany w ruchu w okolicy Alej Ujazdowskich.

• Chociaż uroczystości związane Świętem Wojska Polskiego odbędą się we wtorek, to na pierwsze zmiany w ruchu mieszkańcy Warszawy muszą być gotowi już w piątek wieczorem.

Stołeczny ZTM poinformował, że w związku z próbą defilady wojskowej w piątek, od godz. 20 zamknięte dla ruchu zostanie fragment Traktu Królewskiego od placu Trzech Krzyży do ul. Dolnej, czyli Aleje Ujazdowskie i ul. Belwederska. Utrudnienia potrwają do soboty, do godz. 9.

Utrzymana zostanie możliwość przejazdu na wprost ulicami: Piękną i Gagarina - Spacerową. Na objazdy zostaną skierowane autobusy kursujących po tych ulicach.

Również w piątek, o godz. 21, dla ruchu zamknięta zostanie zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania z ul. Dolną do ul. Idzikowskiego, a autobusy kursujące tamtędy będą miały zmienione trasy. Dodatkowo - o godz. 1 w nocy w sobotę, zamknięty zostanie przejazd w obu kierunkach ulicą Gagarina.

Ruch w Al. Ujazdowskich i na ul. Belwederskiej oraz na ulicy Gagarina, zostanie przywrócony w sobotę ok. godz. 7. Wtedy część kursujących tam autobusów powróci na swoje podstawowe trasy, w przypadku pozostałych stanie się to około godziny 9.00, kiedy otwarta dla ruchu zostanie zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego.

Od północy z piątku na sobotę do północy z soboty na niedzielę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka i Gagarina.

Z kolei od poniedziałku, 14 sierpnia, od godz. 21.00 ponownie wyłączone z ruchu zostaną: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ul. Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską do ulicy Idzikowskiego. Dla autobusów zostaną wprowadzone trasy objazdowe. Od godz. 23, w poniedziałek dodatkowo zamknięte zostaną ulice Szwoleżerów i Myśliwiecka.

We wtorek, 15 sierpnia, w godz. 11-15 nieprzejezdne będą: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, ulica Belwederska oraz zachodnia jezdnia ulicy Sobieskiego od skrzyżowania Sobieskiego z Belwederską, Dolną i Chełmską do ulicy Idzikowskiego oraz ulica Gagarina. Dodatkowo zamknięte będą skrzyżowania ulicy Pięknej z Al. Ujazdowskimi oraz Spacerowej z Belwederską i Gagarina.

W ramowych godzinach 18-23 zamknięte dla ruchu pozostaną tylko ul.: Szwoleżerów i Myśliwiecka.

Od północy z poniedziałku na wtorek do północy z wtorku na środę wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży), Al. Ujazdowskie, Belwederska, Klonowa, Myśliwiecka, Szwoleżerów, a także parkingi przy ul. Czerniakowskiej w rejonie ul. Łazienkowskiej oraz przy Centralnym Ośrodku Sportu "Torwar".

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.