PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawę czekają demenonstracje kibiców?

  • PAP    9 lutego 2012 - 17:30

Kibice stołecznej Legii i krakowskiej Wisły chcą demonstrować w sobotę w Warszawie w związku z odwołanym meczem o piłkarski Superpuchar. Trwają rozmowy władz miasta z przedstawicielami fanów obu klubów.
"Z wnioskiem o zorganizowanie zgromadzenia i przemarszu przed paroma dniami zwróciła się do władz Warszawy osoba fizyczna związana z ruchem kibicowskim Legii Warszawa. W środę identyczny formularz wypełnił przedstawiciel sympatyków Wisły Kraków" - poinformował rzecznik prasowy Urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk.

"Cały czas trwają rozmowy z zainteresowanymi na temat godziny rozpoczęcia zgromadzenia, trasy przemarszu i liczby uczestników. Jutro będziemy wiedzieć więcej na ten temat" - dodał Milczarczyk.

Szef stowarzyszenia fanów Wisły Kraków Robert Szymański nie był w stanie poinformować ile osób weźmie udział w demonstracji. "Chcę jednak zdementować doniesienia medialne, że będziemy dążyć do konfrontacji z kibicami Legii" - podkreślił.

Fani Legii jeszcze przed odwołaniem meczu wyrazili chęć zorganizowania przemarszu ulicami Warszawy, z Łazienkowskiej pod Stadion Narodowy.

Planowany na sobotę 11 lutego mecz Legii Warszawa z Wisłą Kraków miał być pierwszym sportowym testem Stadionu Narodowego, otwartego oficjalnie 29 stycznia. Jednak przed spotkaniem negatywną ocenę wydała m.in. policja, która ma problemy z łącznością na obiekcie. W środę po południu prezes Ekstraklasy SA Andrzej Rusko poinformował, że mecz został odwołany.

Czytaj też: Superpuchar na Narodowym odwołany Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.