PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawiacy mogą czuć się bezpiecznie

  • GK    5 września 2013 - 15:38
Warszawiacy mogą czuć się bezpiecznie

W ratuszu odbyło spotkanie z przedstawicielami Komendy Stołecznej Policji i Straży Miejskiej m.st. Warszawy, na którym omówiono system patrolowania i zapewnienia bezpieczeństwa na terenach zieleni w stolicy ze szczególnym uwzględnieniem Lasu Kabackiego.
- Chcemy, aby Las Kabacki nadal pozostał bezpiecznym miejscem do rekreacji, uprawiania sportu i wypoczynku. To ulubione miejsce do spędzenia wolnego czasu mieszkańców południowej części Warszawy, dlatego zapewnienie tam bezpieczeństwa jest dla mnie kluczowe - powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Warszawy.

Na spotkaniu przedstawiciele policji zapewnili, że trwają intensywne działania operacyjne zmierzające do ujęcia sprawcy gwałtu jaki miał miejsce w Lesie Kabackim.

- Aby wesprzeć poszukiwania postanowiłam, że na elektronicznych nośnikach informacji w metrze, tramwajach i autobusach będzie publikowany portret pamięciowy sprawcy do czasu jego ujęcia przez policję - poinformowała Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Dodatkowo w Lesie Kabackim patrole, na co dzień obchodzące jego wielohektarowy teren, zostaną wzmocnione policjantami odbywającymi służbę pieszo, na rowerach i konno. Las będą kontrolować także wzmocnione patrole strażników miejskich.

Portret pamięciowy będzie pokazywany na ekranach w komunikacji miejskiej, na internetowych stronach miasta i dzielnic oraz w wydziałach obsługi mieszkańców. W poszukiwanie sprawcy zostaną także włączeni kontrolerzy biletów ZTM, którzy będą mieli przy sobie jego portret pamięciowy.

Wszystkie warszawskie tereny zieleni są stale monitorowane przez patrole policji i straży miejskiej. Stołeczne lasy, parki, strefa nadwiślańska jest codziennie patrolowana przez funkcjonariuszy umundurowanych i po cywilnemu.

Obszary te sprawdzają także funkcjonariusze podczas służby ponadnormatywnej i na stażach adaptacyjnych, na które w tym roku m.st. Warszawa przeznaczyła 6 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Jasne, 2013-09-06 11:27:50

    Pani Hania ma rację,bo z rozumem po kabackim lesie chodzi,a i biegły też ma rację,bo samemu po nocach w lesie się nie chodzi.
  • alex, 2013-09-06 08:44:25

    Pani Hania mówi, czujcie się w lesie kabackim bezpiecznie! A burmistrz radzi kobietom, żeby po nocach same tam nie chodziły (biegały). Kto ma rację?