PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawskie plaże jednymi z najpiękniejszych na świecie

 • AT    13 marca 2013 - 20:00
Warszawskie plaże jednymi z najpiękniejszych na świecie

Według magazynu National Geographic warszawskie plaże są jednymi z najpiękniejszych na świecie. W podsumowaniu stworzonym przez pismo znalazły się w finałowej szóstce obok Kapsztadu, Paryża czy Sydney.
Międzynarodowy magazyn docenił stołeczne plaże za „naturalny piasek, pas zieleni odgradzający od ruchliwych ulic i widok na Stare Miasto". Zdaniem redaktorów National Geographic, to idealne miejsce i na aktywny wypoczynek, i na leniwe popołudnie w gronie znajomych.

W zestawieniu sześciu „najlepszych miejskich plaż pod słońcem" Warszawa znalazła się obok Sydney, Vancouver, Kapsztadu, Paryża i Brighton. Mieszkańcy będą mogli korzystać z uroków wiślanych plaż za niespełna dwa miesiące - sezon nad warszawską rzeką tradycyjnie rozpocznie się 1 maja.

Mimo zimowej aury, warszawiacy chętnie korzystają z uroku wiślanych brzegów, m.in. spacerując po ścieżce rekreacyjnej w lesie łęgowym po praskiej stronie rzeki. Ogromnym powodzeniem cieszyła się również trasa narciarstwa biegowego, stworzona wspólnie z Towarzystwem Narciarskim Biegówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (2)

 • warszawiak-podróżnik, 2013-03-14 11:51:32

  Tę informację należy traktować, niestety, jak wierutne kłamstwo. Gdyby chodziło wyłącznie o stolice państw lub plaże miejskie to może w 30- ce dałoby się zmieścić.
 • OK, 2013-03-14 08:03:01

  Od 1994 roku w RPA nie uzywa sie nazwy Kapsztad. To jest Cape Town. Tutaj to brzmi jak Breslau. Nie mniej zapraszamy - cudownie piekny zakatek swiata. Jak juz przylecisz w te okolice to zobacz Durban - tez ladnie i znacznie cieplejszy ocean. Uklony Polonia.