PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawskie Spotkanie Wigilijne z Hanną Gronkiewicz-Waltz

  • PAP    13 grudnia 2015 - 17:11
Warszawskie Spotkanie Wigilijne  z Hanną Gronkiewicz-Waltz
(fot. leśkiewicz/Twitter)

serwi
Prezydent Warszawy powiedziała, że organizowane zawsze w połowie grudnia Spotkanie Wigilijne stało się tradycją stolicy. „Spotykamy się zawsze po to, żeby złożyć sobie życzenia świąteczne i podzielić się opłatkiem. Chciałabym życzyć, żeby warszawiacy święta Bożego Narodzenia spędzili wśród bliskich, rodziny i przyjaciół i żeby były one radosne mimo czasami zdarzających się trudności” - powiedziała.

Ks. prof. Jarosław Różański z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie poświęcił opłatki, które rozdano warszawiakom i obecnym na Spotkaniu Wigilijnym gościom. Przeczytał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, mówiący o narodzinach Jezusa. Podkreślił, że opisuje ona Jezusa, który utożsamia się z losem człowieka, bo bardzo mu na nim zależy.

Kanclerz Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga Jacek Kuśmierczyk życzył spokojnych świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych sercem i ciepłem oraz uczuciem rodzinnego bezpieczeństwa.

Podczas Warszawskiego Spotkania Wigilijnego w jednym z namiotów zorganizowano pracownię po hasłem „kraina świętego Mikołaja”, gdzie dzieci wspólnie z rodzicami mogli tworzyć zabawki, ozdoby na choinkę oraz smakołyki świąteczne.

Bractwo Kawalerów Gutenberga stworzyło z uczestnikami spotkania tzw. łańcuch życzeń, a studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego służyli poradą prawną.

Na scenie zaprezentowano inscenizacje jasełek oraz obrazów w szopce betlejemskiej, w wykonaniu Teatru Plastycznego Makata. Warszawski Chór Międzyuczelniany, Chór Wychowanków im. Władysława Skoraczewskiego oraz inni zaproszeni artyści śpiewali kolędy.

Na uczestników Warszawskiego Spotkania Wigilijnego czekał również wigilijny poczęstunek - 12 tys. porcji bigosu, pierogów z kapustą, barszczu czerwonego, pasztecików i drożdżówek z makiem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.