PARTNER PORTALU
  • BGK

Warsztaty z samoobrony dla łodzianek

  • PAP    11 czerwca 2012 - 16:58
Warsztaty z samoobrony dla łodzianek

Trzy pilotażowe warsztaty "Silna płeć" czyli zajęcia z samoobrony dla kobiet przeprowadzi w czerwcu łódzka policja. To jedna z propozycji projektu "Łódź - miastem kobiet" - cyklu wydarzeń przygotowanych dla pań w czasie Euro 2012.
"Silna płeć" to cieszący się od lat dużym zainteresowaniem program profilaktyczny skierowany do dziewcząt i kobiet, którego celem jest wyrobienie wśród kobiet umiejętności z zakresu samoobrony, przydatnych w kontakcie z napastnikiem.

Warsztaty pilotażowe przeprowadzone zostaną w dniach 14, 21, 28 czerwca w siedzibie Komendy Miejskiej Policji przy ul. Sienkiewicza w Łodzi.

Będzie mogła w nich wziąć udział każda kobieta, która przedstawi zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach oraz będzie mieć ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Szkolenia są bezpłatne; są wprowadzeniem do pełnych kursów z zakresu samoobrony.

Jak poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka, zajęcia prowadzone będą przez doświadczonego instruktora taktyki i techniki interwencji policyjnych oraz samoobrony.

Podczas szkolenia kobiety poznają w praktyce chwyty obezwładniające i podstawowe techniki samoobrony. Uczyć się będą także jak wykorzystywać przedmioty codziennego użytku, tj. torba czy parasolka, do odparcia ataku.

W programie warsztatów znajdą się m.in.: metody bezpiecznego upadania (pady i przewroty), pozycje, postawy i sposoby poruszania się w walce, a także dźwignie obezwładniające wraz z aktywacją punktów wrażliwych.

Dotąd w kursach w ramach programu "Silna płeć" uczestniczyło ponad 500 łodzianek w różnym wieku.

Pilotażowe warsztaty odbywać się będą w ramach organizowanego w czasie Euro 2012 projektu "Łódź - miastem kobiet". W programie znalazły się m.in. przedstawienia teatralne, warsztaty, rajd samochodowy dla kobiet, pikniki artystyczne, wystawy obrazów i fotografii oraz projekcje filmów.

Zaplanowano także m.in. spotkanie z Januszem Leonem Wiśniewskim, trzydniowe targi "Kobieta w wielkim mieście", koncert w którym wezmą udział m.in. Kayah, Urszula Dudziak i Gaba Kulka. 15 czerwca odbędzie się zlot kobiet, które są prezydentami polskich miast.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: