PARTNER PORTALU
  • BGK

Warunki na drogach: W Łódzkiem nieprzejezdna DK1 w stronę Katowic

  • PAP    17 marca 2018 - 09:20
Warunki na drogach: W Łódzkiem nieprzejezdna DK1 w stronę Katowic
Ciężko się jeździ także po Łodzi (fot.pixabay)

Trudne warunki do jazdy panują na drogach w woj. łódzkim po nocnych opadach śniegu oraz silnych podmuchach wiatru. Zablokowana jest m.in. droga krajowa nr. 1 w stronę Katowic, utrudnienia występują także na trasie ekspresowej S8 w stronę Warszawy.
Z powodu niesprzyjającej aury w nocy z piątku na sobotę na ważnych drogach w Łódzkiem doszło do kilku wypadków i kolizji, które mogą utrudniać podróżowanie. Obecnie - jak informuje Punkt Informacji Drogowej GDDKiA - najgorzej sytuacja wygląda na DK 1, gdzie nad ranem w okolicach miejscowości Kamieńsk (Łódzkie) wywróciła się naczepa pojazdu ciężarowego. Trasa w stronę Katowic jest zablokowana między Piotrkowem Tryb. i Radomskiem. Wyznaczono objazd w Kamieńsku na DK 91. Utrudnienia w tym miejscu mogą potrwać do godz. 10.

Po kolizji utrudnienia występują też na drodze ekspresowej S8 w okolicach Rzgowa. W tym miejscu ruch w stronę Warszawy odbywa się jedynie jezdnią zbierająco-rozprowadzającą na węźle Rzgów.

W nocnych kolizjach i wypadkach nikt poważnie nie ucierpiał.

Jak informują drogowcy, pozostałe drogi w woj. łódzkim są przejezdne, ale jazda po nich może być utrudniona. Nawierzchnie mogą być bowiem pokryte błotem pośniegowym i zajeżdżonym śniegiem, miejscami może też występować gołoledź. Dlatego apelują do kierowców o ostrożność.

Ciężko się jeździ także po Łodzi. ‪Jak poinformował Grzegorz Gawlik z łódzkiego magistratu, przed godz. 3 w nocy ponownie rozpoczęło się posypywanie i odśnieżanie dróg w mieście. Zlecono również prace na chodnikach i drogach rowerowych. "Ponad 100 pługosolarek jest w gotowości całą dobę. W razie potrzeby zlecane będą kolejne wyjazdy" - zapewnił.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.