PARTNER PORTALU
  • BGK

We Wrocławiu powołano Społecznego Rzecznika Pieszych

  • Rynek Seniora    8 maja 2015 - 12:51
We Wrocławiu powołano Społecznego Rzecznika Pieszych

Problemy ludzi starszych związane z przemieszczeniem się pieszo po Wrocławiu były jedną z przyczyn powołania w tym mieście Społecznego Rzecznika Pieszych (fot. Rynek Seniora)

Społeczny Rzecznik Pieszych ma być łącznikiem między mieszkańcami a wrocławskim magistratem.
Rzecznika powołało Stowarzyszenie Akcja Miasto w ramach projektu “Pieszy Wrocław”. Stanowisko to objęła Aleksandra Zienkiewicz, od trzech lat aktywnie działająca we wrocławskich organizacjach pozarządowych.

- Zależy nam na normalności: dziś ludzie starsi nie mogą spokojnie przejść po pasach, bo w połowie drogi zapala się czerwone, czas oczekiwania na zielone jest za długi, chodniki są zastawione samochodami, a przy remontach całkowicie zapomina się o ruchu pieszych - mówi Zienkiewicz.

W swoich działaniach rzecznik zajmie się również kwestią bezpieczeństwa pieszych. - Trzeba zrobić wszystko, by ograniczyć liczbę i skutki wypadków na wrocławskich drogach. Za te bardzo często odpowiada infrastruktura, a w niektórych przypadkach do poprawy sytuacji nie trzeba wielkich inwestycji - wyjaśnia.

Stowarzyszenie, które powołało rzecznika argumentuje, że choć od kilku miesięcy w urzędzie miejskim we Wrocławiu pracuje Oficer Pieszy, to skupia się on w pierwszej kolejności na działaniach związanych z przestrzeniami publicznymi, a nie transportem. Według przedstawicieli Akcji Miasto tempo zmian jest zbyt wolne. W dodatku Oficer Pieszy stwierdził niedawno, że motorem zmian muszą być sami mieszkańcy i nie należy czekać, aż zmiany nadejdą same.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.