PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekend za pół ceny

  • PAP    20 kwietnia 2010 - 19:01

W najbliższy weekend ponad 60 lokali gastronomicznych, osiem hoteli, instytucje kulturalne i oliwskie ZOO wezmą udział w akcji "Rozsmakuj się w Gdańsku - weekend za pół ceny". W oznakowanych specjalnym plakatem obiektach za usługi zapłacimy połowę.
O tej wspólnej akcji grupy gdańskich restauratorów i hotelarzy, miasta oraz Gdańskiej Organizacji Turystycznej, mającej na celu ożywienie miasta, zwłaszcza jego historycznego centrum poinformował we wtorek podczas konferencji prasowej, wiceprezydent Gdańska Maciej Lisicki.

Za pół ceny będzie można także odwiedzić Dwór Artusa, Dom Uphagena, Muzeum Bursztynu, Muzeum Poczty Polskiej, Centralne Muzeum Morskie oraz Miejski Ogród Zoologiczny w Oliwie.

W ramach akcji na trasie z centrum Gdańska do Oliwy kursować będzie także specjalny tramwaj z przewodnikiem, który opowiadać będzie o miejscach i zabytkach mijanych na trasie.

Jedna z korporacji taksówkowych zapowiedziała w ten weekend 50 procentowy rabat na przejazdy do historycznego centrum Gdańska. Uruchomiona będzie także dodatkowa nocna komunikacja miejska.

Lisicki zapowiedział, że jeśli akcja się sprawdzi, jesienią może być powtórzona. "Chcielibyśmy organizować takie weekendy za pół ceny dwa razy w roku, na wiosnę i jesienią" - dodał.

Podobną akcję promocyjną od 2008 r. organizuje Poznań. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.