PARTNER PORTALU
  • BGK

Weekendowa moc atrakcji w Sosnowcu

  • www.esosnowiec.pl (Piotr Celej)    31 maja 2012 - 09:55

Od 1 do 3 czerwca odbędą się tegoroczne Dni Sosnowca. Jak zawsze nie zabraknie atrakcji muzycznych, kulturalnych oraz sportowych, a to wszystko w 110. nadania praw miejskich stolicy Zagłębia.
Tegoroczne Dni Sosnowca, które rozpoczną się w piątek 1 czerwca, zapowiadają się wyjątkowo hucznie. Będą one połączone z uroczystymi obchodami 110 rocznicy uzyskania praw miejskich przez miasto.

– Dni tradycyjnie rozpoczną się pod Urzędem Miejskim przy Alei Zwycięstwa, gdzie prezydent Sosnowca Kazimierz Górski wręczy artystom klucze do bram miasta – informuje Rafał Łysy, naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

– Następnie udamy się w okolice Placu Stulecia, gdzie zobaczymy m.in. przejazd zabytkowych samochodów i motocykli, a pod budynkiem Dworca Głównego wypuścimy 110 balonów z okazji miejskiego jubileuszu.

Po raz pierwszy zdecydowano o tym, że główne atrakcje święta miasta będą miały miejsce, nie jak do tej pory w Parku Sieleckim, ale na terenach rekreacyjnych przy ul. Kresowej, obok Stadionu Ludowego. – To dobra lokalizacja do organizowania tego typu plenerowych imprez. W trakcie pierwszego dnia wystąpią Blendersi i Hey.

W kolejnym dniu, 2 czerwca, na scenie wystąpi Ania Rusowicz oraz Patrycja Kazadi. Finałem drugiego dnia będzie pokaz sztucznych ogni. W ostatnim dniu, 3 czerwca, zaprezentują się sosnowieckie drużyny sportowe, a imprezę będzie komentował Tomasz Jachimek. Równocześnie do głównych imprez przy Stadionie Ludowym, do Skateparku w Parku Sieleckim zapraszamy fanów muzyki hip-hopowej.

Z kolei 2 czerwca pierwszy raz w ramach Dni Sosnowca zostanie wykorzystany Plac Konstantego Ćwierka przy ul. Dęblińskiej, gdzie będzie można obejrzeć pokazy tańców żydowskich oraz wysłuchać aranżacji muzycznych zespołu Rzeszów Klezmer Band – dodaje.

Naczelnik Łysy apeluje do mieszkańców Sosnowca, aby w trakcie najbliższego weekendu... nie wyjeżdżali z miasta. – To oczywiście żart, ale śledząc dokładnie program tegorocznych Dni Sosnowca każdy miłośnik muzyki, sportu, rekreacji i dobrej zabawy znajdzie coś dla siebie. Mamy nadzieję na dużą frekwencje, bo mocy atrakcji na pewno nie zabraknie. Życzę wszystkim doskonałej zabawy.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: