Weekendowy pociąg Jasło - Krosno - Zagórz - Komańcza od sierpnia

  • KrosnoCity.pl/KochamKolej.pl
  • 22-07-2015
  • drukuj
Od początku sierpnia do 27 września zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych na odcinku Jasło - Zagórz - Komańcza. Pociągi będą kursować w weekendy. Szynobusem można przewozić rowery.
Weekendowy pociąg Jasło - Krosno - Zagórz - Komańcza od sierpnia
W sierpniu do Komańczy będzie można pojechać szynobusem z Jasła i Krosna (fot.Przykuta/wikimedia.org)

Połączenie będzie obsługiwane autobusem szynowym wyposażonym w automat do sprzedaży biletów - płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje miejsca do przewozu rowerów. W pociągu działa internet bezprzewodowy Wi-Fi.

Pojedzie autobus szynowy z udogodnieniami

- Połączenie będzie obsługiwane autobusem szynowym serii SA 103. Oferuje max 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Autobus wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów - płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi - informują Przewozy Regionalne.

W akcję promocyjną nowych połączeń w Bieszczady włączyli się sympatycy kolei. - Decyzja o uruchomieniu od 1 sierpnia br. weekendowych pociągów turystycznych w Bieszczady relacji: Jasło - Krosno - Zagórz - Komańcza stwarza wyśmienitą okazję do promocji lokalnych atrakcji turystycznych ulokowanych w sąsiedztwie bieszczadzkich, niezwykle malowniczo położonych szlaków kolejowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do szy: witam.pojedziesz:) bilet można kupić u konduktora za gotówkę albo w automacie w pociągu płacąc kartą.pozdrawiam i do zobaczenia

mirek naróg, 2015-07-30 23:13:42 odpowiedz

Czyli nie mając karty płatniczej nie pojade ?

szy, 2015-07-30 22:21:55 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE