Wejściówki na uroczystości żałobne

10 tys. bezpłatnych wejściówek zostanie rozdanych tym, którzy będą chcieli znaleźć się w specjalnym sektorze na krakowskim Rynku podczas niedzielnego pogrzebu Lecha i Marii Kaczyńskich - podały w piątek władze miasta.

- Od niedzieli wieczorem przez całą noc będzie można odwiedzać Kryptę pod Wieżą Srebrnych Dzwonów, by oddać hołd parze prezydenckiej - poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Krakowski Rynek podczas pogrzebu pary prezydenckiej będzie podzielony na dwie części. Pod Bazyliką Mariacką znajdzie się sektor z 4 tys. miejsc siedzących dla delegacji i ViP-ów oraz sektor z miejscami stojącymi, do którego wejdą tylko osoby posiadające wejściówki.

Druga część Rynku przy Wieży Ratuszowej będzie ogólnodostępna - tam wpuszczone zostanie 40 tys. osób. Wszyscy wchodzący na Rynek będą musieli przejść kontrolę pirotechniczną. Policja apeluje, by osoby te nie przynosiły ze sobą plecaków i toreb.

Wejściówki do sektora z miejscami stojącymi, który będzie zlokalizowany na Rynku od pomnika Mickiewicza do ul. Brackiej będą wydawane w sobotę od godziny 10 w dwóch punktach informacji miejskiej: na ul. św. Jana i w Pawilonie Wyspiańskiego. - Każdy będzie mógł odebrać tylko dwie wejściówki dla siebie i osoby towarzyszącej - powiedziała dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Magdalena Sroka.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Wejściówki, biuro festiwalowe... no i z pogrzebu zrobił się show - takie czasy...

takie czasy..., 2010-04-16 14:22:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE