PARTNER PORTALU
  • BGK

WFOŚiGW w Toruniu udzieli pożyczek na samochody dla kujawsko-pomorskich OSP

  • MN    2 sierpnia 2016 - 13:35
WFOŚiGW w Toruniu udzieli pożyczek na samochody dla kujawsko-pomorskich OSP

Środki przeznaczone są na zakup samochodów ratownictwa chemiczno- ekologicznego. (fot. wfosigw.torun.pl)

• WFOŚiGW w Toruniu dofinansuje w formie pożyczek zakup samochodów dla jednostek OSP.
• To efekt pozytywnego rozpatrzenia 11 wniosków, złożonych przez kujawsko-pomorskie samorządy.
• Pożyczki są niskooprocentowane, istnieje możliwość umorzenia kwoty zadłużenia do 30 procent.
Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu pozytywnie rozpatrzył jedenaście wniosków kujawsko-pomorskich samorządów terytorialnych o dofinasowanie w formie pożyczek do zakupu samochodów ratownictwa chemiczno- ekologicznego przeznaczonych dla ochotniczych straży pożarnych.

Dzięki tej decyzji jednostki OSP zostaną doposażone w specjalistyczne pojazdy, umożliwiające prowadzenie akcji ratowniczych, szczególnie w zakresie likwidacji i usuwania skutków skażeń przez substancje niebezpieczne dla ludzi, zwierząt, środowiska i mienia.

Jak podkreśla toruński WFOŚiGW, niejednokrotnie to właśnie jednostki OSP przybywają jako pierwsze na miejsce zdarzenia i to one podejmują wstępne działania prowadzące do ograniczenia skażenia.

Wiele z nich prowadzi akcje na ruchliwych trasach o znaczeniu ponadgminnym, gdzie często dochodzi do kolizji, również z udziałem pojazdów przewożących substancje groźne dla środowiska. Odpowiednie wyposażenie jednostek ochotniczych straży pożarnych ma więc znaczenie kluczowe dla bezpieczeństwa nie tylko ludności, ale również przyrody.

Czytaj też: Prosument: WFOŚiGW we Wrocławiu oferuje 25 mln zł

Wszystkie kujawsko-pomorskie gminy, na terenie których działają jednostki OSP niedysponujące nowoczesnym sprzętem do ratownictwa chemiczno-ekologicznego, powinny zapoznać się z procedurą udzielenia pożyczki na zakup samochodów pożarniczych.

Pożyczki udzielane przez Wojewódzki Fundusz w Toruniu to nie tylko niskie oprocentowanie, ale również możliwość uzyskania umorzenia nawet do 30 proc. kwoty zadłużenia. Więcej informacji na stronie www.wfosigw.torun.pl oraz w siedzibie Funduszu przy ul. Fredry 8 w Toruniu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.