PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz: program dla Śląska przed świętami

  • ICH    4 grudnia 2017 - 13:40
Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz: program dla Śląska przed świętami
Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. (fot. PTWP)

Dzisiaj węgiel nie jest jedyną rzeczą, którą Śląsk ma do zaoferowania Polsce i światu. Na pewno przed świętami będziemy ogłaszać program dla Śląska – informuje wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz ocenia, że podpisana 30 listopada br. przez producenta maszyn górniczych, firmę Famur, i Polski Fundusz Rozwoju umowa o wspólnej inwestycji w spółkę Mining Equipment Finance, będzie dobra dla gospodarki. Czytaj: Famur i PFR rozpoczynają współpracę. Podpisana umowa o wspólnej inwestycji

- Mariaż ten będzie służył przede wszystkim inwestycjom na rynku polskim, dostarczaniu usług kopalniom funkcjonującym dzisiaj w Polsce. My oczekujemy, spodziewamy się, że kolejnym krokiem wykonanym przy wsparciu instytucji rozwojowych skupionych wokół PFR może być oferta „kopalni pod klucz". To jest na pewno nasz kolejny cel - stwierdziła wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jadwiga Emilewicz podkreśla jednak, że obecnie węgiel nie jest jedyną rzeczą, którą Śląsk ma do zaoferowania Polsce i światu. Przypomina, że Ministerstwo Rozwoju koordynuje przygotowanie programu dla Śląska, o którym mówi Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju i zapowiada, że zostanie niedługo, jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ogłoszony.

Program dla Śląska to program strategiczny, a jego cel to zmiana profilu gospodarczego regionu, stopniowe zastępowanie tradycyjnych sektorów gospodarki, takich jak górnictwo i hutnictwo, nowymi przedsięwzięciami w sektorach bardziej produktywnych, innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie.

Do 2020 r., stwierdza SOR, program będzie realizowany m.in. poprzez koordynację polityk sektorowych, a po roku 2020, zapowiada SOR, wprowadzone zostaną dodatkowe instrumenty, związane z dostosowaniem krajowych programów operacyjnych do celów programu dla Śląska, przede wszystkim w obszarze promocji inwestycji oraz innowacyjności.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.