PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichura na Pomorzu. Usunięto niemal wszystkie awarie energetyczne

  • PAP / MIW    25 grudnia 2017 - 18:47
Wichura na Pomorzu. Usunięto niemal wszystkie awarie energetyczne
Po wichurze prądu pozbawionych było ok. 50 tys. odbiorców z terenu województwa pomorskiego. (fot. pixabay.com)

Usunięto prawie wszystkie awarie energetyczne spowodowane przez wichurę, która przeszła nad Pomorzem w nocy z soboty (23.12) na niedzielę (24.12). Prądu pozbawionych było ok. 50 tys. odbiorców z terenu województwa pomorskiego.
Jak poinformowała w poniedziałek (25.12) wieczorem firma Energa-Operator odpowiedzialna za dystrybucję prądu w regionie, na przywrócenie zasilania czekają jeszcze tylko mieszkańcy kilku niewielkich miejscowości: w regionie Żukowa (Małkowo, Żukowo, Kczewo i Miszewo) oraz Gorzysławia i Jeziorka w okolicy Lęborka.

Energetycy mają nadzieję, że uda im się usunąć awarie w tych miejscowościach jeszcze w poniedziałek.

Bardzo silny wiatr wiał na Pomorzu od sobotniego wieczoru do niedzieli rano. Powalone wiatrem drzewa lub ich konary uszkodziły energetyczne linie napowietrzne. Tuż po ustaniu wiatru w rejonie gdańskim wyłączonych było ok. 330 stacji transformatorowych, a w okolicach Słupska i Bytowa - ok. 210. Prądu pozbawionych zostało w sumie około 50 tys. odbiorców na Pomorzu. Energetycy stopniowo usuwali awarie przywracając zasilanie do kolejnych miejscowości.

Jak informował rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego PSP w Gdańsku st. kpt. Łukasz Płusa, z powodu wiatru strażacy interweniowali ponad 280 razy. Głównie usuwali połamane drzewa i konary, w tym te tarasujące drogi.

W sobotę powalone wiatrem drzewo przewróciło się na auto jadące drogą Kościerzyna-Rybaki (Pomorskie). Jadące autem 7-letnie dziecko doznało na tyle poważnych obrażeń, że mimo akcji reanimacyjnej zmarło na miejscu wypadku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.