PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską: Są poszkodowani

  • PAP/AT    1 kwietnia 2015 - 08:19
Wichury nad Polską: Są poszkodowani
W kraju uszkodzonych zostało w wyniku wichur ok. 400 budynków w mniejszym lub większym stopniu, w tym ponad 150 budynków mieszkalnych (fot.flickr.com/Annalisa Turolla)

W ciągu ostatniej doby w związku z wichurami strażacy interweniowali 2,4 tys. razy. Są poszkodowani.
- Dwie osoby zostały poszkodowane w ciągu ostatniej doby w wyniku wichur, które przechodzą nad Polską - poinformował rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak. Strażacy interweniowali 2,4 tys. razy.

Frątczak podał, że przez dobę - do godz. 5.30 było 2 tys. 444 interwencji związanych z silną wichurą, z czego 1250 we wtorek. Najwięcej interwencji odnotowano w województwach: dolnośląskim - 768, lubuskim - 315, wielkopolskim - 249, opolskim - 200 i małopolskim - 180.

Dwie osoby poszkodowane zostały w miejscowości Sokołowsko w woj. dolnośląskim. Na samochód przewróciło się drzewo i dwie osoby zostały ranne - podał rzecznik.

W kraju uszkodzonych zostało w wyniku wichur ok. 400 budynków w mniejszym lub większym stopniu, w tym ponad 150 budynków mieszkalnych - wyliczał Frątczak. Najwięcej było ich w woj. dolnośląskim - 169, z czego 48 mieszkalnych - podał.

"Nadal prowadzone są kolejne interwencje w kraju, ten bilans na pewno się zmieni" - zaznaczył. Są tysiące połamanych drzew, zablokowanych było wiele ulic w miastach i dróg. W woj. dolnośląskim do zablokowania dróg doszło na drogach krajowych numer 3, 5 i 12. Trudna sytuacja w powiatach zgorzeleckim, lubańskim, oławskim i mieście Wrocławiu - podał.

W Henrykowie i Olszewie przeszła trąba powietrzna, uszkodzonych zostało 13 budynków w tym 3 budynki mieszkalne. Dwa budynki zostały całkowicie zniszczone - dodał.

Przypomniał, ze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed wiatrem drugiego stopnia dla pięciu województw - lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, kujawsko pomorskiego i łódzkiego - tam wiatr może wiać w porywach do 100 km na godzinę - podkreślił.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.