PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej kamer w śródmieściu Wałbrzycha

  • AW    7 sierpnia 2013 - 12:39

14 nowych kamer przybyło w Śródmieściu Wałbrzycha. Koszt rozbudowy monitoringu miejskiego to prawie pół miliona złotych, z czego 70% stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.
- Istotnym elementem w zapewnieniu mieszkańcom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa  oraz porządku i spokoju publicznego jest całodobowy monitoring śródmieścia. Powszechnie wiadomo, że najlepszą bronią w walce z wszelkiego rodzaju przestępczością jest szybka informacja i natychmiastowe podjęcie działania zmierzającego do zapobieżenia przestępstwa. Elementem wspomagającym tą broń jest system monitoringu wizyjnego  - mówi Komendant Straży Miejskiej w Wałbrzychu Kazimierz Nowak.

W Śródmieściu funkcjonuje obecnie system monitoringu składający się z 34 kamer. Część z nich jest zamontowana w zmodernizowanym Parku Sobieskiego. Obsługą monitoringu zajmują się pracownicy cywilni Straży Miejskiej. Każde zgłoszenie przekazywane jest  niezwłocznie do dyżurnego Straży Miejskiej lub Policji.

W ostatnim czasie udało się dzięki temu zarejestrować zdarzenia takiej jak np. włamanie do sklepu, próba kradzieży i dewastacji auta, kradzieży sadzonek z placu miejskiego czy kąpiel w miejskiej fontannie. Sprawców tych przestępstw i wykroczeń udało się zatrzymać i ukarać.

 - System ten ma na celu poprawę bezpieczeństwa publicznego. To również narzędzie prewencyjne. Pozwala na  przeciwdziałanie aktom wandalizmu, zmniejszanie przestępczości i podejmowanie bardziej skutecznych i szybszych działań Straży Miejskiej i Policji. Będziemy rozszerzać monitoring również na pozostałe dzielnice miasta  – mówi prezydent Wałbrzycha Romana Szłemej.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.