PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej leśnych rowerowych ścieżek

  • AW/gdynia.pl    12 sierpnia 2011 - 12:54
Więcej leśnych rowerowych ścieżek

Pasjonaci jazdy rowerem mogą korzystać z kolejnego odcinka leśnych ścieżek w Gdyni: Chwarzno - Karwiny. Trasa została wytyczona w ramach projektu rewitalizacji rowerowych duktów w miejskich lasach realizowanego od 2008 r. przez Miasto Gdynia i Nadleśnictwo Gdańsk.
Dla zmęczonych trudami rowerzystów zbudowano wiatę wypoczynkową. Przy trasie znajdują się dwie ławki, a także cztery tablice z informacjami, między innymi o gatunkach zwierząt, które można spotkać w okolicy. Koszt prac (wraz z odnowieniem oznakowania sześciu odcinków szlaków rowerowych w ramach istniejących ścieżek) wyniósł prawie 125 tys. zł.

W Gdyni jest ok. 70 km ścieżek rowerowych na terenach leśnych. Celem projektu realizowanego przez samorząd wraz z Nadleśnictwem Gdańsk jest zapewnienie, by były one bezpiecznie, oznakowane zgodnie ze standardami PTTK, wyposażone w tablice informacyjno-edukacyjne oraz miejsca wypoczynku.

W ramach pierwszego etapu projektu rewitalizacji leśnych ścieżek rowerowych wytyczono dwie trasy: Witomino - Demptowo i Chwarzno - Śródmieście, ul. Wolności oraz naprawiono nawierzchnię wybranych odcinków. W 2009 r. Miasto przeprowadziło remont nawierzchni kolejnych odcinków wspomnianych ścieżek. W 2010 roku wytyczono ścieżkę rowerową z Karwin do Sopotu Brodwina. Trasy są oznakowane. Znajdują się przy nich ławki, tablice informacyjne i miejsca wypoczynku. Łączny koszt prac wykonanych w latach 2008 - 2010 wyniósł ponad 259 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.