PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej patroli na chorzowskich ulicach

  • PAP    23 maja 2012 - 15:17
Więcej patroli na chorzowskich ulicach

Miejsca szczególnie zagrożone przestępczością w Chorzowie będą od czwartku patrolowane przez wzmocnione patrole policji, straży miejskiej i słuchaczy szkoły policyjnej. Popołudniami i wieczorami w takich miejscach ma być nawet po kilkunastu funkcjonariuszy.
Jak poinformowała rzeczniczka chorzowskiej policji Justyna Dziedzic, w ramach akcji "Bezpieczne kwadraty" wzmożone działania prowadzone będą w wydzielonych kwadratach - miejscach, które - według policyjnych statystyk - są najbardziej niebezpiecznymi fragmentami miasta.

Początkowo szczególnie patrolowane będą fragmenty dzielnic Batory oraz Chorzów II (w okolicach ul. 3 Maja), a także część osiedla Różanka w centrum. "To nie będą stałe rejony. Chcemy elastycznie reagować na potrzebę zapewnienia bezpieczeństwa" - zaznaczyła Dziedzic.

W skład patroli wejdą policjanci i strażnicy miejscy wspierani przez słuchaczy szkoły policji w Katowicach, których służbę w ramach akcji sfinansuje chorzowski magistrat. Prócz patrolowania ulic i prowadzenia działań prewencyjnych funkcjonariusze mają bezwzględnie reagować na wszelkie przejawy łamania prawa.

"Cieszymy się z tej akcji, bo policja będzie bardziej widoczna i będzie bliżej mieszkańców Chorzowa. Żeby skutecznie działać, potrzebny jest bezpośredni kontakt z lokalną społecznością. Takie wyjście do ludzi nie dość, że ten kontakt umożliwi, to da jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa. Przy okazji mieszkańcy będą mieli okazję poznać swoich stróżów prawa" - ocenił wiceprezydent Chorzowa Marcin Michalik.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.