PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej sportu w regionie

  • KB    21 czerwca 2010 - 18:46

Zarząd województwa dolnośląskiego rozstrzygnął konkursu na realizację zadań publicznych województwa z zakresu kultury fizycznej i sportu oraz ratownictwa górskiego w 2010 roku. Na 32 projekty przekazano w sumie ponad 560 tys. zł.
Dofinansowanie na remonty i modernizację obiektów sportowych, o łącznej wartości 350 tys. zł, otrzyma 28 inwestycji. Mają one zapewnić lepsze warunki do uprawiania sportu na Dolnym Śląsku.

Wśród wybranych projektów znalazły się między innymi - modernizacja części toru saneczkowego w Karpaczu, modernizacja boiska do kajak polo na basenie w Leśnej i modernizacja stadionu piłkarskiego Karkonoskiego Klubu Sportowego „Jelenia Góra”.

W ramach konkursu pieniądze przyznano ponadto na organizację międzynarodowych imprez w sportach zimowych, imprez i szkoleń sportowych dla osób niepełnosprawnych oraz na zadania związane z ratownictwem górskim.

Kwotą 149 tys zł dofinansowano organizację XXXV edycji Biegu Piastów, imprezy która należy do prestiżowej Światowej Ligi Biegów Długodystansowych. Pieniądze otrzymał także dolnośląski Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska.

Dotacje na  zadania związane z ratownictwem górskim – szkoleniem i doposażeniem ratowników w specjalistyczny sprzęt, otrzymały Karkonoska oraz Wałbrzysko-Kłodzka Grupy Regionalne GOPR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.