PARTNER PORTALU
  • BGK

Więcej strażników miejskich będzie kontrolowało deptak w Sopocie

  • PAP    21 lipca 2014 - 11:12
Więcej strażników miejskich będzie kontrolowało deptak w Sopocie

- Dodatkowych 10 strażników miejskich w weekend będzie kontrolowało teren deptaka w Sopocie - ulicy Monte Cassino i molo - zapowiedział prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Zapowiedział, że dodatkowe patrole może wprowadzić też policja.
W Sopocie w nocy z soboty na niedzielę 22 osoby zostały ranne po tym, jak 32-letni kierowca wjechał w spacerowiczów na deptaku. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża. Niewykluczone, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

"Policja ma się określić do środy. My wystawimy w tej chwili 10 funkcjonariuszy Straży Miejskiej w nocy w piątek i w sobotę. Liczymy, że powinno być przynajmniej 30 policjantów, by opanować tę sytuację" - powiedział dziennikarzom Karnowski.

"Uprzedzamy, że będziemy ściśle kontrolować spożywanie alkoholu, także sprzedaż alkoholu osobom nietrzeźwym i nieletnim" - podkreślił.

Prezydent miasta zaznaczył, że nie będzie blokad wjazdu samochodów na ulicę Monte Cassino, ponieważ są temu stanowczo przeciwne straż pożarna i pogotowie. "W razie potencjalnej akcji może to przeszkadzać. Straż pożarna w nocy wycinała część słupków. Jest pięć wjazdów na Monte Cassino, potrzebny był jeszcze szósty i siódmy" - podkreślił.

"Tej blokady nie będzie, ale mamy nadzieję, że również nie będzie więcej takich zdarzeń" - dodał.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • xxxx, 2014-07-22 07:33:22

    to było pierwszy raz, do tej pory było spokojnie. Pewnie, że lepiej zapobiegac jak leczyć, ale nie dajmy się zwariować