PARTNER PORTALU
  • BGK

Wieczór kolęd w drugi dzień Bożego Narodzenia

  • PAP    23 grudnia 2011 - 08:25
Wieczór kolęd w drugi dzień Bożego Narodzenia

Wieczór kolęd, już po raz dziewiąty, odbędzie się w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu.
Mieszkańcy miasta będą mogli wspólnie z muzykami śpiewać i znane, i zapomniane pieśni. Wystąpią: grupa Claritas, zespół kameralny Portamus Gaudium, Andrzej Wyrembski (akordeon), Andrzej Kuba-Kubacki (tenor) i Wiesław Błaszkiewicz (kontrabas). W klimat kolęd zebranych wprowadzi ks. dr Piotr Roszak z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. W rolę aniołków wcielą się dzieci z najmłodszego toruńskiego chóru z przedszkola Alfik.

Organizatorzy od kilku lat zachęcają mieszkańców do śpiewania kolęd i pastorałek w całości, przygotowując w tym celu specjalną prezentację multimedialną z tekstami pieśni. Prezentują też inne tradycje bożonarodzeniowe – świat kolęd prawosławnych, zwyczaje świąteczne w Hiszpanii, tańce i tradycje Kujaw i Pomorza.

„W tym roku akcent zostanie położony na stare kolędy i pastorałki, które nie pojawiają się już tak często w kościołach i na spotkaniach rodzinnych, a zasługują na pamięć. Będzie więc okazja do wspólnego śpiewania i kolędowania nowonarodzonemu Chrystusowi, a to zaproszenie kierujemy do mieszkańców Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta), regionu i odwiedzających nas w tych dniach gości” – wyjaśnił ks. Roszak.

Wieczór kolęd odbędzie się w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.