PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiele osób w szpitalu po zderzeniu na DK91

  • PAP/rs    30 października 2017 - 11:59
Wiele osób w szpitalu po zderzeniu na DK91
(Fot. Fotolia)

Co najmniej 16 pasażerów autobusu MZK zostało rannych po zderzeniu z samochodem osobowym na drodze krajowej nr 91 między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem. Najbardziej poszkodowanych przewieziono do szpitali – powiedziała rzeczniczka prasowa piotrkowskiej policji.
- Do zdarzenia pojazdów doszło przed godz. 10. Należący do lokalnego przewoźnika MZK autobus, w którym z Rozprzy w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego podróżowało w sumie 29 osób, w okolicach miejscowości Milejów zderzył się z fiatem doblo, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu. W wyniku wypadku 16 najbardziej poszkodowanych pasażerów z różnymi obrażeniami trafiło do szpitali m.in. w Piotrkowie Tryb. i Bełchatowie - poinformowała asp. Ilona Sidorko z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Poszkodowanych może być jednak więcej. Nie miejscu działa sztab kryzysowy powołany przez wójta gminy Rozprza, pracują policja i straż pożarna.

Asp. Sidorko dodała, że kierowca busa miał uprawienia do przewożenia takiej liczby osób. Zaznaczyła, że obaj kierujący byli trzeźwi.

Droga krajowa nr 91 w obu kierunkach jest zablokowana. Policja kieruje ruchem na objazdy drogami lokalnymi, przez miejscowości Janówka i Longinówka. Zdaniem asp. Sidorko, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.