PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielka Parada Smoków w Krakowie

  • PAP    25 sierpnia 2010 - 10:01

Gigantyczne smoki o długości do 25 metrów i wysokości do 15 metrów pojawią się w sobotę pod Wawelem w Krakowie w ramach Wielkiej Parady Smoków, organizowanej przez Teatr Groteska - poinformowało biuro prasowe kancelarii prezydenta Krakowa.
Gigantyczne stwory: dmuchane, pływające i latające, umieszczone będą na barkach i statkach. Animować je będą aktorzy Teatru Groteska. Smokom towarzyszyć będą sztuczne ognie, dymy i lasery.

Widowisko plenerowe typu światło-dźwięk, łączące efekty pirotechniczne, muzykę, światło i kurtyny wodne, odbędzie się w ramach 10. Jubileuszowej Wielkiej Parady Smoków.

W tym roku smoki zatańczą do muzyki klasycznej, m.in. utworów Prokofiewa, Straussa, Ravela i Mahlera. Specjalnymi gośćmi parady będą m.in. stwory, które zagrały w widowisku Groteski "Smoki na Expo" w Szanghaju.

Widowisko początkowo miało zostać zaprezentowane 5 czerwca, jednak z powodu powodzi zostało przeniesione na ostatnią sobotę sierpnia.

Organizatorem wielkich widowisk plenerowych na Wiśle i parad smoków jest od 2000 r. krakowski Teatr Lalki, Maski i Aktora Groteska.

W 2007 r. krakowskie smoki były prezentowane podczas parady w Dublinie, zorganizowanej z okazji święta św. Patryka, oraz w stolicy Czech Pradze. W maju br. były prezentowane gościom Wystawy Światowej EXPO 2010 w Szanghaju; w 2011 r. mają wystąpić w norweskim Oslo.

Widowisko odbędzie się w sobotę o godz. 21.30 w Zakolu Wisły pod Wawelem.
 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.