PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie kuszenie turystów

  • KB    29 marca 2010 - 08:36
Wielkie kuszenie turystów

W niedzielę (28. marca) zakończyły się Tagi Glob 2010. Podczas imprezy, wśród 300 wystawców z Polski, Europy, Indonezji i Turcji, swoją ofertę zaprezentowało także województwo śląskie.
Oferta imprezy wystawienniczej zorganizowanej przez Międzynarodowe Targi Katowickie skierowana była zarówno do partnerów branżowych jak też indywidualnych i zbiorowych klientów.

W organizowanych po raz 16. targach uczestniczyły regiony, miasta, firmy oraz wydawnictwa. Swoją ofertę prezentowały regiony partnerskie województwa śląskiego – Suczawa z Rumunii, Kraj Morawsko-Śląski w Czechach oraz Kraj Żyliński na Słowacji. Podczas targów zbiorowe stoisko samorządów z województwa śląskiego zorganizowała Śląska Izba Turystyczna. Można tam było dowiedzieć się nie tylko o atrakcjach poszczególnych gmin, ale także poznać sztandarowe produkty turystyczne związane ze Szlakiem Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Podczas trzydniowej imprezy odbyły się występy artystyczne Józefa Skrzeka, Zbigniewa Wałacha z istebniańskimi góralami, Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Zwiedzający mogli spotkać się z laureatami konkursu „Ślązak Roku” oraz wziąć udział w akcji krwiodawstwa. Odbbył się także Zlot Caravaningowy oraz festiwal dla szkół gastronomiczno-hotelarskich „Stół pięknie nakryty”.

Dla zwiedzających przygotowano konkursy, w których nagrodą były atrakcyjne wyjazdy, obiady w restauracjach czy bilety na wydarzenia kulturalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.