Wielkie przetargi na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 30-04-2010
  • drukuj
Miasta na potęgę budują drogi, dworce, toalety, wiaty przystankowe, kupują setki autobusów i tramwajów. Wartość niektórych zamówień idzie w miliony złotych.
Wielkie przetargi na Euro 2012

1580 wiat przystankowych i prawo do umieszczania na nich reklam przez 15 lat – przetarg na tak łakomy kąsek władze Warszawy ogłoszą w przyszłym tygodniu. Ostrzą sobie na niego zęby światowi potentaci na rynku outdoor. Bo choć zwycięzca sam sfinansuje ich produkcję i montaż, to potem będzie czerpać zyski z wszelkich umieszczanych na nich reklam. Łączna wartość kontraktu wynosi 80 mln zł. Stolica wymienia nie tylko przystanki. Chce także kupić około 20 nowych toalet publicznych. Planuje wymianę starego taboru tramwajowego. – „Dziennik Gazeta Prawna”.

Poznań planuje, że w najbliższych trzech latach wyda 5 mln zł na budowę toalet publicznych. Najwięcej pieniędzy pochłoną inwestycje w przebudowę ulic, budowę rond w centrum miasta i budowę zintegrowanego centrum komunikacji. Przebudowa dworca kolejowego ma kosztować 42 mln zł. Odnowione zostaną trzy perony, odrestaurowane wiaty i zamontowane windy.

718 mln zł na nowe autobusy, tramwaje i wymianę trakcji tramwajowej wyda Gdańsk, a 220 mln zł przeznaczy Wrocław na inwestycje związane z transportem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

No Proszę !!!!!!!!!

Jasiak, 2010-04-30 13:03:24 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE