PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkie przetargi na Euro 2012

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    30 kwietnia 2010 - 06:58
Wielkie przetargi na Euro 2012

Miasta na potęgę budują drogi, dworce, toalety, wiaty przystankowe, kupują setki autobusów i tramwajów. Wartość niektórych zamówień idzie w miliony złotych.
1580 wiat przystankowych i prawo do umieszczania na nich reklam przez 15 lat – przetarg na tak łakomy kąsek władze Warszawy ogłoszą w przyszłym tygodniu. Ostrzą sobie na niego zęby światowi potentaci na rynku outdoor. Bo choć zwycięzca sam sfinansuje ich produkcję i montaż, to potem będzie czerpać zyski z wszelkich umieszczanych na nich reklam. Łączna wartość kontraktu wynosi 80 mln zł. Stolica wymienia nie tylko przystanki. Chce także kupić około 20 nowych toalet publicznych. Planuje wymianę starego taboru tramwajowego. – „Dziennik Gazeta Prawna”.

Poznań planuje, że w najbliższych trzech latach wyda 5 mln zł na budowę toalet publicznych. Najwięcej pieniędzy pochłoną inwestycje w przebudowę ulic, budowę rond w centrum miasta i budowę zintegrowanego centrum komunikacji. Przebudowa dworca kolejowego ma kosztować 42 mln zł. Odnowione zostaną trzy perony, odrestaurowane wiaty i zamontowane windy.

718 mln zł na nowe autobusy, tramwaje i wymianę trakcji tramwajowej wyda Gdańsk, a 220 mln zł przeznaczy Wrocław na inwestycje związane z transportem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jasiak, 2010-04-30 13:03:24

    No Proszę !!!!!!!!!