PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolscy strażacy z OSP dostaną 30 nowych samochodów

  • PAP/rs    7 grudnia 2017 - 16:40
Wielkopolscy strażacy z OSP dostaną 30 nowych samochodów
W sumie w latach 2012-2017, dzięki realizowanemu przez wielkopolski samorząd Programowi Rozwoju OSP 2012-2017, zakupiono sprzęt o wartości ponad 31 mln zł. Fot. Shutterstock.com

30 nowych samochodów ratowniczych trafi do ochotniczych straży pożarnych z Wielkopolski. Zakup dofinansował wielkopolski samorząd.
Łączna wartość inwestycji to blisko 6,4 mln zł. W piątek samochody trafia do strażnic w całym regionie.

Zakupione samochody lekkie, które trafią do jednostek OSP, mają zastosowanie głównie podczas usuwania skutków wypadków, awaryjnego odblokowywania wejść, poszukiwania i ratowania osób oraz ratowania zwierząt.

Wielkopolski oddział Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP poinformował w czwartek w komunikacie prasowym, że przedsięwzięcie zrealizowano dzięki wsparciu regionalnego samorządu oraz przy współpracy z 30 samorządami gmin i 30 OSP z Wielkopolski.

- Zakupiony sprzęt będzie ograniczał skutki negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne, a także przeciwdziałał i usuwał skutki klęsk, katastrof i innych wypadków, wynikłych bezpośrednio z działań człowieka, lub wskutek zjawisk przyrodniczych - podano w komunikacie.

W sumie w latach 2012-2017, dzięki realizowanemu przez wielkopolski samorząd Programowi Rozwoju OSP 2012-2017, zakupiono sprzęt o wartości ponad 31 mln zł.

Były to m.in. 154 lekkie samochody ratowniczo-gaśnicze, 26 motopomp do wody zanieczyszczonej, 17 przenośnych motopomp pożarniczych, 65 zestawów do ratownictwa technicznego oraz inny niezbędny w ratownictwie sprzęt.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.