PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska: 10 mln zł dotacji MKiDN na remonty parafii, szkół czy teatrów

  • PAP/KDS    24 lipca 2017 - 15:31
Wielkopolska: 10 mln zł dotacji MKiDN na remonty parafii, szkół czy teatrów
I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu otrzymało 300 tys. złotych m.in. na wymianę pokrycia dachowego (fot. www.asnyk.com.pl)

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekazało prawie 10 mln złotych dotacji na inwestycje i programy dla instytucji z terenu południowej Wielkopolski. Wśród beneficjentów dotacji są m.in. parafie, teatr w Kaliszu oraz Filharmonia Kaliska.
• - W tym roku obszar Wielkopolski Południowej zyskał wyjątkowo dużo. Projekty nadsyłane przez instytucje kultury, samorządu i stowarzyszenia zyskały akceptację komisji konkursowych w wielu ministerialnych programach - mówi posłanka PiS Joanna Lichocka, członek sejmowej komisji kultury i środków przekazu.

•  Największą kwotę, bo 500 tys. zł, otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kobylinie na remont dachu. 

• Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu otrzymało 300 tys. złotych na wymianę pokrycia dachowego, osuszanie i wykonanie izolacji ścian budynku otrzymało. 

"Obiecywaliśmy w kampanii wyborczej, że południowa Wielkopolska nie będzie zapomniana, że postaramy się, aby zaczęły do niej płynąć pieniądze na inwestycje. Dotrzymujemy słowa, a programy ministerstwa kultury to tylko niektóre działania dowodzące dobrej zmiany dla naszego okręgu. Cieszę się, że dotąd udało się już zdobyć tak wiele" - powiedziała poseł Lichocka.

Ministerialna lista przyznanych dotacji zawiera kilkadziesiąt pozycji. Największą kwotę, bo 500 tys. zł, otrzymała Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kobylinie na remont dachu wraz z drewnianą konstrukcją. Parafia Rzymskokatolicka pw. Świętego Krzyża w Lesznie otrzymała 350 tys. zł na prace konserwatorskie zachodniej części XVIII - wiecznego muru. 450 tys. zł przyznano Parafii katedralnej św. Mikołaja w Kaliszu na prace konserwatorskie i restauratorskie. Dom Zakonny Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu w Ostrzeszowie na kontynuacje prac konserwatorskich otrzymał 250 tys. zł. Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Choczu dostała 300 tys. zł na remont dachu.

300 tys. złotych na wymianę pokrycia dachowego, osuszanie i wykonanie izolacji ścian budynku otrzymało I Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Kaliszu. Teatrowi im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu na 57. Kaliskie Spotkania Teatralne przyznano dotację w wysokości 300 tys. zł. Filharmonia Kaliska na zakupy inwestycyjne w ramach programu "235 lat przemysłu fortepianmistrzowskiego w Kaliszu" dostała 380 tysięcy zł. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej na program pn. "Upowszechnianie kolekcji muzeów wielkopolskich za pośrednictwem edukacyjnej platformy internetowej i aplikacji mobilnej" otrzymało dotację w wysokości 230 tys. złotych.

Poseł Lichocka podkreśliła, że charakterystyczne jest docenianie projektów składanych zarówno w dużych, jak i mniejszych miejscowościach. "Świadczy to o dużej trosce o dziedzictwo kulturowe i kreatywność Wielkopolan. Będziemy dążyć do tego, by jak najwięcej dobrze opracowanych wniosków zyskiwało wsparcie rządu" - zapewniła posłanka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.