PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolska docenia biznesmenow

  • AZA    26 marca 2010 - 13:16

W poniedziałek (29 marca) o godz. 18.00 w poznańskiej Auli UAM, podczas Gali z okazji XX – lecia Wielkopolskiej Izby Przemysłowo – Handlowej (WIPH) poznamy zwycięskie grono Wielkopolskich Przedsiębiorców XX – lecia.
Celem konkursu organizowanego przez WIPH, Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka i Gazetę Wyborczą w Poznaniu jest wyróżnienie wielkopolskich przedsiębiorców - osobistości, które swoją postawą i osiągnięciami kultywują tradycyjną wielkopolską gospodarność.

Kryterium znalezienia się na liście kandydatów do wyboru powinien być wpływ, jaki ta osoba oraz prowadzona przez nią firma wywarły na rozwój i promocję Wielkopolski oraz sukces gospodarczy. Kapituła Konkursu, złożona z przedstawicieli środowisk biznesowych i naukowych Poznania pod przewodnictwem prof. dr. hab. Mariana Goryni - rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, wytypowała najpierw 53 nazwiska. Do finału Kapituła wybrała 24 wielkopolskich biznesmenów, którzy otrzymają tytuł Wielkopolskiego Przedsiębiorcy XX-lecia. Dziesięciu spośród nich otrzyma – poza tytułem – także statuetkę.

W gronie wyróżnionych znajdzie się też jeden wyróżniony szczególnie – tytułem Primus Inter Pares. Lista nominowanych do tytułu „Wielkopolski Przedsiębiorca XX – lecia 1990 – 2009” znajduje się na stronie www.wiph.pl. Gościem specjalnym gali będzie profesor Leszek Balcerowicz. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Sąsiad z Zachodniopomorskiego, 2010-03-30 15:17:13

    Wielkie brawa! Brawa! Czapki z głów dla Wielkopolan! To jedno z nielicznych województw w Polsce które jest jednym słowem tak wspaniałe! Zawsze doskonale wiedzą w co należy inwestować! Zawsze solidarnie ze sobą współpracują i pomagają sobie nawzajem. Nigdy nie narzekają jak Małopolanie ale ostr...o biorą się do wytężonej pracy. Tak dalej trzymać!  rozwiń