Wielkopolskie. 250 zł grzywny za brak oznakowania posesji

• Policjanci z Wielkopolski rozpoczęli akcję pod nazwą "Oznakuj swoją posesję". Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców i ułatwienie pracy służbom ratowniczym.
• Za niedopełnienie obowiązków właścicielom domów będą wystawiane mandaty w wysokości 250 zł.
Wielkopolskie. 250 zł grzywny za brak oznakowania posesji
Policjanci będą upominać mieszkańców, których domy nie są oznakowane numerami, żeby dopełnili tego obowiązku (fot.archiwum)

Policjanci będą upominać mieszkańców, których domy nie są oznakowane numerami, żeby dopełnili tego obowiązku.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele posesji, administratorzy, dozorcy i użytkownicy nieruchomości mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym i utrzymania jej w należytym stanie, tak, by była ona czytelna" - powiedziała rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

Funkcjonariusze będą tłumaczyć mieszkańcom, że brak numeracji może stać się powodem niedotarcia na czas do chorego pogotowia, czy interweniującej policji. Policjanci najpierw pouczą, a w czerwcu wrócą w miejsca, w których stwierdzili brak oznakowania.

"Za niedopełnienie tego obowiązku, zgodnie z kodeksem wykroczeń będą nakładane kary grzywny w wysokości 250 złotych" - zapowiedziała rzecznik prasowy ostrowskiej komendy Małgorzata Łusiak, przywołując art. 64 kodeksu wykroczeń.

Zdaniem Zaworskiej oznakowanie jest szczególnie ważne w małych miejscowościach. "Bardzo często zdarza się, że numery budynków nie są zgodne z kolejnością ich usytuowania przy ulicach i często wiąże się to z koniecznością szukania, i wypytywania mieszkańców o adres, na co służby ratownicze mogą stracić nawet kilka bezcennych minut - powiedziała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE