PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie. 250 zł grzywny za brak oznakowania posesji

  • pt/pap    3 marca 2017 - 13:50
Wielkopolskie. 250 zł grzywny za brak oznakowania posesji
Policjanci będą upominać mieszkańców, których domy nie są oznakowane numerami, żeby dopełnili tego obowiązku (fot.archiwum)

• Policjanci z Wielkopolski rozpoczęli akcję pod nazwą "Oznakuj swoją posesję". Celem akcji jest poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców i ułatwienie pracy służbom ratowniczym.
• Za niedopełnienie obowiązków właścicielom domów będą wystawiane mandaty w wysokości 250 zł.
Policjanci będą upominać mieszkańców, których domy nie są oznakowane numerami, żeby dopełnili tego obowiązku.

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele posesji, administratorzy, dozorcy i użytkownicy nieruchomości mają obowiązek umieszczenia w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku tabliczki z numerem porządkowym i utrzymania jej w należytym stanie, tak, by była ona czytelna" - powiedziała rzecznik prasowy komendy powiatowej policji w Jarocinie Agnieszka Zaworska.

Funkcjonariusze będą tłumaczyć mieszkańcom, że brak numeracji może stać się powodem niedotarcia na czas do chorego pogotowia, czy interweniującej policji. Policjanci najpierw pouczą, a w czerwcu wrócą w miejsca, w których stwierdzili brak oznakowania.

"Za niedopełnienie tego obowiązku, zgodnie z kodeksem wykroczeń będą nakładane kary grzywny w wysokości 250 złotych" - zapowiedziała rzecznik prasowy ostrowskiej komendy Małgorzata Łusiak, przywołując art. 64 kodeksu wykroczeń.

Zdaniem Zaworskiej oznakowanie jest szczególnie ważne w małych miejscowościach. "Bardzo często zdarza się, że numery budynków nie są zgodne z kolejnością ich usytuowania przy ulicach i często wiąże się to z koniecznością szukania, i wypytywania mieszkańców o adres, na co służby ratownicze mogą stracić nawet kilka bezcennych minut - powiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.