PARTNER PORTALU
  • BGK

Wielkopolskie: II tura wyborów burmistrza Sulmierzyc

  • PAP/JS    19 czerwca 2016 - 09:31
Wielkopolskie: II tura wyborów burmistrza Sulmierzyc
Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest 2221 osób. Mieszkańcy Sulmierzyc oddają swój głos w jednym lokalu wyborczym w godzinach 7-21 (Sulmierzyce, fot.wikipedia.org/MOs810)

• Mieszkańcy wielkopolskiej miejscowości Sulmierzyce (pow. krotoszyński) wybierają  nowego burmistrza.
• W pierwszej turze głosowania 5 czerwca żaden z kandydatów nie otrzymał wymaganej liczby głosów.
O stanowisko burmistrza w drugiej turze wyborów ubiegają się Dariusz Dębicki (PSL) i Daniel Kulawski (kandydat niezależny).

Do udziału w głosowaniu uprawnionych jest 2221 osób. Mieszkańcy Sulmierzyc oddają swój głos w jednym lokalu wyborczym w godzinach 7-21.

Jak poinformowała PAP delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Kaliszu, lokal wyborczy został otwarty punktualnie i głosowanie przebiega bez zakłóceń.

W pierwszej turze głosowania Dębicki zdobył 584 na 1170 ważnych głosów; Kulawski uzyskał 304. Pozostali kandydaci zdobyli: Andrzej Budny - 215 głosów, zaś Grzegorz Nowak - 67.

Czytaj też: W wakacje bieszczadzka kolejka będzie kursowała codziennie

Żaden z kandydatów, którzy startowali w wyborach, nie uzyskał wymaganej liczby 586 ważnych głosów.

Były burmistrz, odwołany w marcowym referendum Piotr K. został zatrzymany w marcu 2015 roku przez CBA. Według prokuratury miał przyjąć ponad 20 tys. zł łapówki i "uzależnić czynność służbową od uzyskania korzyści majątkowej". Przyjęcie pieniędzy przez samorządowca miało być związane z działaniami inwestycyjnymi prowadzonymi na terenie gminy i dotyczyło modernizacji budynku szkoły.

Pod koniec kwietnia br. Sąd Rejonowy w Krotoszynie skazał Piotra K. na rok pozbawienia wolności, karę grzywny w wysokości 14 tys. zł oraz przepadek na rzecz Skarbu Państwu 14 tys. zł, czyli korzyści majątkowej uzyskanej z przestępstwa. Wobec mężczyzny orzeczono także zakaz pełnienia funkcji burmistrza i prezydenta miasta przez okres pięciu lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Sulmierzyce położone są w południowej części województwa wielkopolskiego, w powiecie krotoszyńskim. Miejscowość zamieszkuje niecałe 3 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.