PARTNER PORTALU
  • BGK

Wieniawskiemu na urodziny

  • BEZ    6 lipca 2010 - 14:34

W sobotę 10 lipca Centrum Turystyki Kulturowej "TRAKT" organizuje imprezę pod hasłem Tropem Kultury na Trakcie Królewsko-Cesarskim, „Souvenir de Henri. Wieniawskiemu na urodziny” .
Impreza odbędzie się w Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45), jednak niektóre wydarzenia odbędą się przed Muzeum. Wstęp na nie jest wolny.
 
W programie przewidziane są zajęcia dla dzieci prowadzone zarówno przez pedagogów muzycznych, jaki i lutnika. Dorosłych czeka nietypowe zwiedzanie ekspozycji Muzeum Instrumentów Muzycznych, a także wyjątkowa wycieczka śladami Henryka Wieniawskiego, do udziału w której organizatorzy zapraszają również rodziców z dziećmi. W sobotnie popołudnie, zanim zegar wybije dwunastą, przed ratuszem na Starym Rynku odbędzie się mini-konkurs skrzypcowy, którego finał nastąpi tuż po „koziołkach”.
 
Okazją do imprezy są przypadające w dniu imprezy 175. urodziny Henryka Wieniawskiego oraz 50-lecie działalności Towarzystwa Muzycznego, które nosi jego imię. Organizatorem imprezy jest Centrum Turystyki Kulturowej „TRAKT”, Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego, Muzeum Instrumentów Muzycznych (oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu).
 
Uwaga: na niektóre wydarzenia liczba miejsc ograniczona, dlatego w dniu imprezy do odbioru będą bezpłatne wejściówki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.