Wilki atakują psy w Rajczy

W gminie Rajcza na Żywiecczyźnie wilki, najczęściej pod osłoną nocy, podchodzą pod domy i zagryzają psy - informuje "Dziennik Zachodni". Do tej pory zginęło już blisko 10 czworonogów. Ludzie alarmują wszystkie możliwe służby.
Wilki atakują psy w Rajczy

Mieszkańcy wsi Rycerka Górna uważają, że skoro drapieżniki tak często zjawiają się pod domami, to chyba nie boją się ludzi. Nie ukrywają też, że zaczęli ostrzegać nawet swoje rodziny, sąsiadów i znajomych przed wilkami. Chodzi głównie o dzieci. Obawiają się też, że im bliżej zimy, tym będzie niebezpieczniej.

Dr Sabina Pierużek-Nowak, prezes Stowarzyszenia dla Natury "Wilk" w Twardorzeczce w gminie Lipowa przekonuje, że drapieżniki nie są zagrożeniem dla ludzi, ponieważ się ich boją.

Górale z kolei zastanawiają się, czy wilki nie mają wścieklizny. Dziwi ich bowiem fakt, że są tak odważne i podchodzą tak blisko gospodarstw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

wilki to bezwzględni zabójcy należy to dziadostwo tępić puki nie doszło do tragedii ale przeważnie kiedy dochodzi do tragedii wtedy dopiero jest jakaś reakcja od władzy ale jest za późno wilki atakują stadem a słyszałem o przypadku pojedyńczego wilka który zagryzł 6 letnią dziewczynkę reagujcie ni...m nie jest za póżno rozwiń

dzitka, 2016-01-22 13:55:37 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE