PARTNER PORTALU
  • BGK

Winiarskie dożynki w Ochli

  • PAP    1 października 2011 - 09:01
Winiarskie dożynki w Ochli

Muzeum Etnograficzne w podzielonogórskiej Ochli zaprasza w niedzielę na Dożynki Winiarskie - imprezę nawiązującą do dawnej tradycji wspólnego świętowania, będącego uczczeniem ciężkiej pracy winiarzy.
W programie imprezy znalazły się: prezentacja winiarzy i winnic regionalnych, konkurs na wieniec dożynkowy oraz win domowych i potraw, w których wykorzystano wino lub winogrona.

Oficjalnie dożynki rozpocznie dziękczynna msza św. za udane zbiory, która zostanie odprawiona na terenie przylegającym do muzealnej winnicy, przed zabytkowym domem winiarza.

W ramach imprezy przewidziano też otwarcie wystawy Konrada Czaplińskiego pt. "Cystersi - dziedzictwo kulturowe", będzie również pokaz tłoczenia winogron i prezentacja miejscowej winnicy. Organizatorzy polecają także wystawę "Winiarstwo Kresów II Rzeczypospolitej".

Dla wszystkich spragnionych wiedzy na temat uprawy winogron i wyrobu wina będą czekać specjaliści, którzy udzielą fachowych porad. Będzie też okazja, by odwiedzić kiermasz sadzonek i akcesoriów winiarskich. Nie zabraknie rękodzieła ludowego i małej gastronomii oraz muzyki w wykonaniu lokalnych zespołów.

Niedzielna impreza rozpocznie się w południe i potrwa sześć godzin. Jak poinformowano w muzeum, do Ochli ma przyjechać większość lubuskich winiarzy.

Skansen w Ochli odwiedzi także marszałek Elzbieta Polak (oceń działania marszałka)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.