PARTNER PORTALU
  • BGK

Winnica Lubuska coraz bliżej

  • wer/lubuskie.pl    6 listopada 2011 - 10:03
Winnica Lubuska coraz bliżej

3 listopada marszałek Elżbieta Polak spotkała się z Przemysławem Karwowskim i Mirosławem Kulebą, autorami publikacji winiarskich, by omówić opracowanie diagnozy programu pilotażowego odrodzenie tradycji winiarskiej na Ziemi Lubuskiej.
Program ma zawierać wszystkie aspekty udowadniające związek tradycji winiarskiej z regionem, a także plan rozwoju winiarstwa z uwzględnieniem słabych i mocnych stron.

Projekt stworzenia Winnicy Lubuskiej powstaje przy współudziale wielu podmiotów. W 2010 roku podpisane zostało porozumienie o współpracy, którego celem jest stworzenie w gminie Zabór największej w Polsce winnicy.

Czytaj też: Winnica w partnerstwie

Liderem partnerstwa jest samorząd województwa lubuskiego (oceń działania marszałka), a w jego imieniu winnicą zarządzać będzie ośrodek doradztwa rolniczego w Kalsku. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie stała się właścicielem 35 ha w Zaborze, z kolei zarząd województwa lubuskiego przekazał środki na badania gruntów i rekultywację terenu.

Obecnie przygotowywany jest projekt, który wpisze się w założenia Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powstała także społeczna rada programowa do spraw przygotowania pilotażowego programu odradzania tradycji winiarskiej w województwie lubuskim. Jej celem jest powrót do tradycji winiarskich, które tym regionie Polski były niegdyś wyjątkowo bogate.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.