PARTNER PORTALU
  • BGK

Winnica Lubuska coraz bliżej

  • wer/lubuskie.pl    6 listopada 2011 - 10:03
Winnica Lubuska coraz bliżej

3 listopada marszałek Elżbieta Polak spotkała się z Przemysławem Karwowskim i Mirosławem Kulebą, autorami publikacji winiarskich, by omówić opracowanie diagnozy programu pilotażowego odrodzenie tradycji winiarskiej na Ziemi Lubuskiej.
Program ma zawierać wszystkie aspekty udowadniające związek tradycji winiarskiej z regionem, a także plan rozwoju winiarstwa z uwzględnieniem słabych i mocnych stron.

Projekt stworzenia Winnicy Lubuskiej powstaje przy współudziale wielu podmiotów. W 2010 roku podpisane zostało porozumienie o współpracy, którego celem jest stworzenie w gminie Zabór największej w Polsce winnicy.

Czytaj też: Winnica w partnerstwie

Liderem partnerstwa jest samorząd województwa lubuskiego (oceń działania marszałka), a w jego imieniu winnicą zarządzać będzie ośrodek doradztwa rolniczego w Kalsku. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie stała się właścicielem 35 ha w Zaborze, z kolei zarząd województwa lubuskiego przekazał środki na badania gruntów i rekultywację terenu.

Obecnie przygotowywany jest projekt, który wpisze się w założenia Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Powstała także społeczna rada programowa do spraw przygotowania pilotażowego programu odradzania tradycji winiarskiej w województwie lubuskim. Jej celem jest powrót do tradycji winiarskich, które tym regionie Polski były niegdyś wyjątkowo bogate.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.