PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiosenne porządki z oznakowaniem elbląskich ulic

  • AW/umelblag.pl    15 marca 2012 - 10:57
Wiosenne porządki z oznakowaniem elbląskich ulic

Wkrótce na kilku elbląskich ulicach pojawi się nowe oznakowanie. Ma to poprawić bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Powstaną też nowe miejsca postojowe.
W kwietniu i maju nowe oznakowanie pojawi się na Alei Grunwaldzkiej. Ma nie tylko poprawić bezpieczeństwo, ale również chronić drogę przed dalszą degradacją, którą powoduje intensywny ruch pojazdów ciężkich.

1. droga wojewódzka nr 500 Al. Grunwaldzka na odc. od skrzyżowania z ul. Komeńskiego do ronda Kaliningrad – zmiana oznakowania  polegać będzie na:
- wyznaczeniu  oznakowaniem poziomym (P-21) wyspy rozdziału jezdni,
- montażu azylu na przejściu dla pieszych (przy ul. Sadowej)
- wyznaczeniu pasów wyłączeń (lewoskrętów) przy skrzyżowaniu z ul. Sadową i do wjazdu na parking przy Centrum Sportu i Biznesu
- wprowadzeniu zakazu wyprzedzania pojazdów (B-25).

 2. droga powiatowa ul. Grunwaldzka na odc. od ronda Kaliningrad  do granicy miasta (wyjazd na Gronowo Górne) wraz z łącznikiem pomiędzy ul. Grunwaldzką a Pasłęcką - zmiana oznakowania  polegać będzie na:

- wprowadzeniu  dla pojazdów ograniczenia tonażowego  (12 t),
- wprowadzeniu zakazu zatrzymywania się pojazdów (B-36) na tzw. łączniku wraz z oznakowaniem  ostrzegawczym o ruchu pieszych po jezdni ( brak chodników).

Elbląski magistrat przypomina, że w ubiegłym roku  podobnymi działaniami uporządkowaliśmy organizację ruchu drogowego na całej długości ul. Grottgera, Szymanowskiego, Lotniczej  i na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego z Królewiecką i z  Legionów, oraz na fragmentach odnowionych nawierzchni: ul. Sienkiewicza, Orzeszkowej, Królewieckiej, Rycerskiej, Warszawskiej, Kościuszki, Mazurskiej, Rawskiej.
W bieżącym roku, przy kontynuacji odnów nawierzchni, zmienione zostanie oznakowanie poziome na ul. Agrykoli.

Zadania nr 3, 4, 5,  których  realizacja powinna zapewnić użytkownikom dróg  bezpieczną  przejezdność po wąskich jezdniach, ma na celu  zwiększenie  ilości miejsc postojowych i poprawę bezpieczeństwa.   Zmiany te zależą od woli mieszkańców i mogą być realizowane etapami jeszcze w roku bieżącym, dlatego przedkładamy je do publicznej konsultacji.
Jednocześnie informujemy, że wnioskodawcą zmian przedstawionych w zadaniu nr 3  był Paweł Nieczuja-Ostrowski Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.

3. drogi powiatowe ul. Prusa i Reja – oznakowane jako ulice jednokierunkowe    z   możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni ( z lewej strony ulicy) i  możliwością przekształcenia pasów zieleni na  dodatkowe miejsca postojowe  w ul. Żeromskiego i  ul. Komeńskiego. Łącznie powstanie 85 miejsc postojowych.

4. drogi powiatowe  ul. Krzyżanowskiego i Kajki – oznakowane jako ulice jednokierunkowe z możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni ( z lewej strony ulicy). Łącznie powstanie 88 miejsc postojowych.

5. droga powiatowa  ul. Żeglarska – oznakowana jako ulica jednokierunkowa  z możliwością wyznaczenia miejsc postojowych wzdłuż na jezdni (z lewej strony ulicy). Łącznie powstanie 35 miejsc postojowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.