PARTNER PORTALU
  • BGK

Witomino ma czwarty klub

  • JL    20 października 2010 - 11:23
Witomino ma czwarty klub

Na gdyńskim osiedlu Witomino otwarto 19 października nowy Klub Seniora – już czwarty w mieście. Do dyspozycji seniorzy mają parter i I piętro budynku.
Są tam m.in. kawiarenka internetowa wyposażona w sześć komputerów, czytelnia gazet i pracownia plastyczna. W ofercie klubu znajdą się są zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Program dostosowany będzie do potrzeb seniorów. Wyposażenie klubu kosztowało 80 tys. zł.

Budynek, była wymiennikownia OPEC-u, został zaadaptowany i zmodernizowany dla potrzeb socjalnych. Kwota całej inwestycji wynosi 1,7 mln zł.

Pozostałe trzy kluby działają w w Chyloni, Śródmieściu i w Orłowie. Przyjazne miejsca spotkań seniorów są bardzo potrzebne, o czym świadczy ich duża popularność.

Oprócz klubów prowadzonych przez Centrum Aktywności Seniora – jednostkę powołaną przez miasto do koordynacji działań na rzecz osób starszych – w Gdyni działają również kluby osiedlowe prowadzone przez organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe czy parafie. Łącznie takich placówek jest ponad 20.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.