Witomino ma czwarty klub

Na gdyńskim osiedlu Witomino otwarto 19 października nowy Klub Seniora – już czwarty w mieście. Do dyspozycji seniorzy mają parter i I piętro budynku.
Witomino ma czwarty klub

Są tam m.in. kawiarenka internetowa wyposażona w sześć komputerów, czytelnia gazet i pracownia plastyczna. W ofercie klubu znajdą się są zajęcia artystyczne, ruchowe, spotkania kulturalne i rozrywkowe. Program dostosowany będzie do potrzeb seniorów. Wyposażenie klubu kosztowało 80 tys. zł.

Budynek, była wymiennikownia OPEC-u, został zaadaptowany i zmodernizowany dla potrzeb socjalnych. Kwota całej inwestycji wynosi 1,7 mln zł.

Pozostałe trzy kluby działają w w Chyloni, Śródmieściu i w Orłowie. Przyjazne miejsca spotkań seniorów są bardzo potrzebne, o czym świadczy ich duża popularność.

Oprócz klubów prowadzonych przez Centrum Aktywności Seniora – jednostkę powołaną przez miasto do koordynacji działań na rzecz osób starszych – w Gdyni działają również kluby osiedlowe prowadzone przez organizacje pozarządowe, spółdzielnie mieszkaniowe czy parafie. Łącznie takich placówek jest ponad 20.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE