PARTNER PORTALU
  • BGK

Wizyta deputowanych Obwodu Donieckiego

  • lubelskie.pl    7 lutego 2011 - 13:32

Obwód Doniecki ma szansę stać się regionem pilotażowym w przygotowaniu reform w ramach wdrażania na Ukrainie działań programu Partnerstwa Wschodniego i jest zainteresowany pozyskaniem polskiego partnera do tego projektu.
W dniach 10-11 lutego na zaproszenie marszałka Krzysztofa Hetmana planowana jest wizyta na Lubelszczyźnie deputowanych rady obwodowej z Obwodu Donieckiego (Ukraina).

Celem wizyty jest rozpoznanie możliwości wymiany doświadczeń w dziedzinie budowy samorządu lokalnego, reformy administracyjno-terytorialnej oraz regionalnej polityki inwestycyjnej. Region Doniecki jest jednym z najbogatszych regionów na Ukrainie, położony w południowo-wschodniej części kraju na terenie zagłębia wydobycia węgla oraz jednym z najbardziej wpływowych w obecnym kontekście politycznym. Ważną częścią wizyty będzie współpraca gospodarcza i kontakty handlowe.

W ramach wizyty odbędą się także spotkania z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Lubelskiego,  warsztaty dotyczące budowy samorządu w Polsce, zarządzania regionem, polityki inwestycyjnej, a także spotkania w Urzędzie Miasta Lublin i Zamość.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.