PARTNER PORTALU
  • BGK

Wizyta przedstawicieli Tunezji i Angoli

  • GK    16 listopada 2012 - 13:29
Wizyta przedstawicieli Tunezji i Angoli

W Kujawsko-Pomorskiem przebywają oficjalne delegacje dwóch afrykańskich państw, Republiki Tunezyjskiej i Republiki Angoli.
Dziś (16 listopada) urząd marszałkowski podejmuje angolskiego ambasadora w Warszawie Domingosa Culolo i ministra rozwoju regionalnego w rządzie Tunezji Jamela Eddine'a Gharbiego oraz towarzyszące im osoby.

Angolczycy wizytują region od wtorku. Interesują ich przede wszystkim kwestie dotyczące gospodarki i rozwoju. Odwiedzili między innymi Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny, Toruńską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz toruńską Geofizykę.

Delegacja Tunezji, która wcześniej odbyła spotkania m. in. w polskim Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji, zbiera w Polsce informacje na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego i inwestowania na rzecz rozwoju środków pomocowych Unii Europejskiej.

Minister Jamel Eddine Gharbi i towarzyszący mu wysocy rangą urzędnicy zapoznali się między innymi z nowoczesnymi rozwiązaniami informatycznymi w służbie przedsiębiorczości (administrowane przez TARR przetwarzanie danych w tak zwanej chmurze informatycznej) oraz projektami infrastrukturalnymi i rewitalizacyjnymi realizowanymi przez samorządy Bydgoszczy i Torunia.

Jak informuje urząd marszałkowski, dziś delegację podejmuje członek zarządu województwa Michał Korolko. Rozmowy dotyczą między innymi programów wsparcia związanych z Programem Operacyjnym Kapitał Ludzki i przygotowywania strategicznych dokumentów związanych z rozwojem regionalnym (na przykładzie opracowywanej obecnie nowej Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.